:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

PiS: Oszuści polityczni okłamują opinię publiczną [FOTO]

- Mamy do czynienia z oszustami politycznymi. I dlatego musimy odkłamywać to, co oszuści polityczni przekazują opinii publicznej – mówił podczas dzisiejszej konferencji przewodniczący rady miejskiej, Dariusz Wójcik.

Dariusz Wójcik i Marek Szary podczas konferencji prasowej pokazywali wydatki założone w budżecie miasta na poszczególne sektory tj. np. pomoc dla klubów sportowych czy schronisko dla zwierząt. Tłumaczyli, że wbrew słowom prezydenta Radosława Witkowskiego i jego otoczenia, pieniędzy na poszczególne sektory jest tyle samo, a często nawet więcej.

- Już w grudniu mieliśmy próbę zastraszenia nauczycieli przez środowisko pana prezydenta mówiące o tym, że nauczyciele nie otrzymają wynagrodzenia i trzynastek. Nic takiego się nie stało. Teraz kolejnym etapem straszenia są kluby sportowe. Na dzisiaj zwołana jest komisja sportu, na której będzie dalsza część straszenia – mówił Dariusz Wójcik.

- W przestrzeni medialnej mamy do czynienia z niesamowitym stekiem kłamstw – dodał radny Marek Szary, szef klubu radnych PiS.

Radny Marek Szary prezentował kolejne slajdy, dotyczące rozłożenia poszczególnych wydatków.

Radny stwierdził, że wydatki na wsparcie klubów sportowych nieznacznie wzrosną.

- W 2017 roku pan prezydent Witkowski przeznaczył na wsparcie klubów 7 mln 900 tys. zł, teraz w przegłosowanym budżecie jest 7 mln 921 tys. zł. Skąd w takim razie pan prezydent twierdzi, że kilkudziesięciokrotnie wzrosną czynsze dla klubów – my nie wiemy. Prawdopodobnie albo pan prezydent próbuje straszyć te kluby, żeby zawiązały jakąś koalicję antyradnych, albo miał jakiś ukryty cel, żeby rzeczywiście zniszczyć radomski sport i teraz go realizuje. W tym budżecie jest więcej pieniędzy niż w 2017 roku a jeszcze dodatkowo MOSiR otrzymał 3 mln zł na spłacenie zadłużenia, które zaciągnął na budowę hali, 600 tys. zł na budowę lodowiska całorocznego i 200 tys. zł górki, gdyby coś się nie zgadzało – mówił Marek Szary.

Wzrosnąć mają także wydatki na utrzymanie czystości w mieście oraz utrzymanie i odśnieżanie dróg.

- Słyszeliście państwo na sesji, jakie to będzie brudne miasto, jak to zabraliśmy pieniądze na sprzątanie. W 2017 roku pan prezydent przeznaczył dla ZUK na porządek i oczyszczanie miasta 733 tys. 300 zł, w tym budżecie jest 832 tys. 600 zł. Skąd panowie prezydenci takie opowiadali dyrdymały, nie wiem. Prawdopodobnie w ogóle nie mają pojęcia o budżecie. Dzisiaj mieliśmy wszyscy kłopoty z dojechaniem, bo panowie prezydenci na maderę wylecieli, nie wiem. W każdym razie chcę pokazać, że MZDiK w ubiegłym roku na utrzymanie i odśnieżanie dróg miało 2 mln 900 tys. zł, teraz ma 3 mln 100 tys. zł. My opieraliśmy się na wydatkach, jakie były przewidziane w budżecie na 2017 rok i starliśmy się, żeby zbliżone do tych liczb były te nasze poprawki – wyliczał radny.

Nie zabraknie także pieniędzy na schronisko dla zwierząt i kulturę. Poprzedni budżet na schronisko to 879 tys. zł, w tym roku ma to być 1 mln 700 tys. zł. MOK „Amfiteatr” w ubiegłym roku miał 2 mln 15 tys. zł, teraz ma 2 mln 26 tys. zł.

Radnego Marka Szarego bardzo zbulwersowały słowa wiceprezydenta Jerzego Zawodnika, który podczas sesji zaprezentował wyliczenia, że na dożywianie jednego dziecka zostanie przeznaczone 40 groszy.

- Uważam, że to wielki nietakt w stosunku do dzieci i wszystkich radomian. W ubiegłym roku na dożywianie dzieci było w budżecie 1 mln 150 tys. zł. W tym roku pan prezydent przeznaczył 1 mln 300 tys. zł, a myśmy tylko do tego dodali milion zł. i jesteśmy gotowi dodać więcej, jeżeli będzie taka potrzeba – zadeklarował radny.

Przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik zapewniał, że na każdej sesji prezydent będzie mógł wnieść do budżetu swoje poprawki a radni poddadzą je pod głosowanie.

- Sesje rady miejskiej odbywają się raz w miesiącu. W każdej chwili, jeżeli prezydent będzie miał jakąś potrzebę do sfinansowania, przyjdzie na sesję rady miejskiej i radni się w tej sprawie wypowiedzą. Ale mając teraz większość, chcemy dokładnie mieć możliwość kontrolowania pana prezydenta. Nie ma naszej zgody na robienie sobie kampanii wyborczej za pieniądze podatników – zaznaczył Dariusz Wójcik.

Jeśli chodzi o radomski program drogowy Dariusz Wójcik i Marek Szary nie potrafili jednoznacznie odpowiedzieć, jaki zapis znajdzie się w budżecie. Dziś skarbnik miasta ma przesłać przewodniczącemu Rady Miejskiej złożony budżet i wtedy być może zostaną rozwiane wątpliwości.


PiS: Oszuści polityczni okłamują opinię publiczną [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się