:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C umiarkowane opady deszczu

PiS: Radom może stać się lotniskiem uzupełniającym program budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Ważne, Radom może stać lotniskiem uzupełniającym program budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego - zdjęcie, fotografia

Podczas konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do korzystnego dla radomskiego lotniska raportu firmy Arup.

- Raport firmy Arup jest bardzo korzystny dla radomskiego lotniska. Ten raport pokazuje, że lotnisko w Radomiu ma ogromne szanse, żeby stać się lotniskiem uzupełniającym program budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który będzie położony między Warszawą a Łodzią. Ten raport umożliwia podjęcie wiążących decyzji, bo na jego podstawie nikt nie będzie podważał sensowności rozbudowy naszego lotniska – powiedział minister Marek Suski.

Wicemarszałek Adam Bielan poinformował, że bardzo prawdopodobne jest, iż w najbliższym czasie Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" przejmie udziały w Porcie Lotniczym w Radomiu.

- Decyzja o przejęciu zarządzania lotniskiem nie jest jeszcze oczywiście przesądzona, ona jest bardzo bliska i ten raport nas bardzo do niej zbliża, natomiast trzeba jeszcze wykonać szereg rzeczy po stronie miasta i po stronie spółki. Pan prezydent Witkowski ma świadomość tych rzeczy i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni zobaczymy działania ze strony władz miasta – powiedział wicemarszałek Adam Bielan.

Z kolei minister Wojciech Skurkiewicz opowiedział o umowie podpisanej między MON a Ministerstwem Infrastruktury, dotyczącej lotniska.

- Została podpisana umowa, porozumienie między ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem a ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Na początku przyszłego tygodnia ministerstwo infrastruktury, konkretnie minister Wild ma wystąpić oficjalnie do MON o powołanie zespołu, który będzie zajmował się kolejnymi kwestiami dotyczącymi już tych spraw wojskowych oraz przygotowaniem umowy operacyjnej – poinformował minister.

Politycy skrytykowali także działania podejmowane na lotnisku w Modlinie.

-Kiedy marszałek Adam Struzik podejmował decyzję o budowie lotniska w Modlinie już wtedy były analizy mówiące, że to jest błędna decyzja i nadal nic się nie zmieniło. Panowie powinni się wytłumaczyć z nadzoru nad tą inwestycją, bo dzisiaj mamy sytuację, w której zrobiono wylewkę na lotnisko, bo nie dopilnowano budowy i ten pas startowy się rozsypuje i te pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Oni powinni się tłumaczyć przed prokuraturą, a nie atakować tych, którzy chcą w sposób sensowny i profesjonalny podchodzić do budowy lotniska. Modlin przynosi najmniejsze dochody z lotnisko w Polsce w przeliczeniu na pasażera. To lotnisko nigdy nie będzie nie tyle dochodowe, co nigdy nie wyjdzie na zero – stwierdził minister Marek Suski.

- My robimy wszystko, żeby wszelkie porozumienia zostały zawarte. Liczymy, że proces inwestycyjny na lotnisku zacznie się jeszcze w tym roku – dodał minister.


PiS: Radom może stać się lotniskiem uzupełniającym program budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego komentarze opinie

  • gość 2018-04-10 10:35:51

    Tyle to lotnisko było zamknięte i teraz niby się uda je reaktywować? Sorry nie sądzę. setki tysiecy ludzi lata z Okęcia enterem, tanimi liniami itd.. Przyjeżdząja bo mają bliżej do Warszawy (lepsza komunikacja ) a do Radomia to co? To wydłuży czas.. A co z piolotami? Też mają się przeprowadzić do Radomia?? zupełnie nie przemyślany temat, którego nie popieram

Dodajesz jako: Zaloguj się