:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

PiS: Wydatki na służbę zdrowia za naszych rządów były wyższe niż obecnie [FOTO]

Parlamentarzyści Anna Kwiecień oraz Andrzej Kosztowniak poinformowali, że w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu wydawano więcej środków na służbę zdrowia niż teraz.

 

Posłowie PiS zaprezentowali zestawienie, z którego wynika, że w latach 2007-2014 gmina miasta Radomia wydała 133 mln zł na służbę zdrowia.

- Zestawienie wszystkich wydatków na radomską służbę z okresu 8 lat, kiedy to my rządziliśmy w naszym mieście, to kwota ponad 130 mln zł. Rocznie średnio na służbę zdrowia i wydatki inwestycyjne z nią związane przeznaczaliśmy prawie 16,5 mln zł, zaś w obecnej kadencji 4 lat mamy do czynienia z wydatkami rocznymi na radomską służbę zdrowia na poziomie średnio 5 mln zł - rozpoczął poseł Andrzej Kosztowniak oraz były prezydent Radomia. - Chcemy odkłamać rzeczy, które mówi pan wiceprezydent Zawodnik. Prosimy władze miasta, aby więcej nie posługiwały się tego typu argumentacją, bo najzwyczajniej w świecie jest ona nieprawdziwa. Jeżeli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy 16,5 mln zł a 5 mln zł, to trudno jest z nim polemizować - dodał parlamentarzysta.

O wydatkach mówiła poseł Anna kwiecień, która w czasie rządów PiS w naszym mieście pełniła funkcję wiceprezydenta i była odpowiedzialna za resort zdrowia. 

- Przez 20 lat przy ul. Narutowicza stał niedokończony strup, czyli pawilon ginekologiczno-położniczy, który my wybudowaliśmy i to była kwota 38 mln zł, jakie wydatkowaliśmy na zrealizowanie tej inwestycji. Przypomnę, że była to tak ważna inwestycja, ponieważ pacjentki z Radomia musiały bardzo często korzystać ze służby zdrowia z okolicznych szpitali, w Iłży, w Pionkach, w Kozienicach - podała przykład. 

Ponadto, udało się też m.in. przebudować Zakład Opieki Długoterminowej z Zakładem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym i Hospicjum, zakupić sprzęt i urządzenia medyczne, dokonać termomodernizacij budynku, a także zaszczepić 29 337 mieszkańców Radomia (m.in. przeciwko grypie, pneumokokom i HPV). 

 

Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił także wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Na Facebooku pisze:

Liczby nie kłamią. Przez 8 lat rządów Andrzej Kosztowniak i Anna Kwiecień na inwestycje w szpitalu wydano z budżetu miasta niespełna 70 milionów złotych, czyli nieco ponad 8 milionów złotych rocznie. Nasze cztery lata, uwzględniając tegoroczny plan finansowy to 40 milionów złotych, czyli 10 milionów rocznie. W ten sposób chciałbym zakończyć dyskusję na temat tego kto i ile przeznaczył na inwestycje w miejskiej lecznicy. Jeszcze długo moglibyśmy się licytować i przerzucać liczbami. Apeluję jednak, by zakończyć tę dyskusję i nie wykorzystywać służby zdrowia do celów politycznych. Zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych radomian zawsze było i niech pozostanie tematem, o którym moglibyśmy rozmawiać ponad politycznymi podziałami. Dlatego zamiast się licytować i uprawiać politykę, wspólnie działajmy, by zapewnić mieszkańcom godną opiekę medyczną.


PiS: Wydatki na służbę zdrowia za naszych rządów były wyższe niż obecnie [FOTO] komentarze opinie

  • Gregor - niezalogowany 2018-07-18 13:15:46

    zdecydowanie trzeba sie szczepic na pneumokoki ale nie dajcie sie namówic na bezplatna szczepionke Synflorix. Duzo lepsza jest odplatna Prevenar, która chroni dodatkowo przed trzema waznymi szczepami Pneumokoków.

Dodajesz jako: Zaloguj się