:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Platforma Obywatelska przeciw przenoszeniu Wydziału Gospodarczego radomskiego sądu do Lublina

Ważne, Platforma Obywatelska przeciw przenoszeniu Wydziału Gospodarczego radomskiego sądu Lublina - zdjęcie, fotografia

Posłowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową, na której odnieśli się do propozycji Ministerstwa Sprawiedliwości, dotyczącej zlikwidowania w Radomiu jednego z wydziałów sądu.

- To jest propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości, stąd nasza konferencja, by przeciwstawić się temu. Radom się z tym nie zgadza, zresztą sąd też wyraził opinię negatywną – powiedział poseł Leszek Ruszczyk.

Poseł Platformy Obywatelskiej odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiadał podczas spotkania z mieszkańcami rozwój regionu i nowe inwestycje.

- Jak zatem ma się to do decyzji Ministra Sprawiedliwości, który chce przenieść Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Radomiu do Lublina o 120 kilometrów? To po co była budowa nowej siedziby? Jest to naszym zdaniem degradacja miasta. Następną instytucję chce się nam zabrać z Radomia. Nie było by może w tym nic dziwnego, ale jest to kolejny przykład, gdzie co innego premier obiecuje, a co innego jego rząd robi – stwierdził Leszek Ruszczyk.

Posłowie Platformy Obywatelskiej napisali w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Sprawiedliwości.

- Napisaliśmy interpelację do Ministerstwa Sprawiedliwości z zapytaniem, czy sensowne jest likwidowanie sekcji upadłościowej, skoro 154 sprawy są w toku. Jak to się ma do decentralizacji i do tego, że miasto Radom jest bardzo ważnym miastem na mapie Polski i na mapie Mazowsza? Mamy nadzieję, że ten protest ma sens i propozycja zostanie odwołana – powiedziała poseł Anna Białkowska.

Platforma Obywatelska przeciw przenoszeniu Wydziału Gospodarczego radomskiego sądu do Lublina komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się