:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C umiarkowane opady deszczu

PO: Chcemy uświadomić ludziom, jak na prawdę zarządza pieniędzmi PiS i jaki robi skok na kasę [FOTO]

- W dniu dzisiejszym rusza w całym kraju Konwój Wstydu. Będziemy prezentować we wszystkich miastach premie, które sami sobie przyznali ministrowie ale też pieniądze, które zarobili ci, którzy zmienili pracę i potrafią się dobrze ustawić - mówi poseł Platformy Obywatelskiej Leszek Ruszczyk.

W środę, 4 kwietnia radomscy działacze Platformy Obywatelskiej zainaugurowali w Radomiu "Konwój Wstydu". Po całej Polsce będą przemieszczać się mobilne billboardy z wizerunkami ministrów i pracowników spółek skarbu państwa, którzy otrzymali wysokie nagrody finansowe. Akcja zorganizowana jest przez Platformę Obywatelską, a skierowana przeciw partii rządzącej.

- Jesteśmy w przededniu wyborów samorządowych. Musimy pokazać, po co PiS doszedł do władzy, musimy pokazać, że pieniądze, które są w samorządach i były świetnie wydawane, zarządzane, że teraz te pieniądze są zagrożone, bo tam też "pisiewicze" chcą dojść do władzy, nie po to, żeby służyć ludziom, ale po to, żeby doić - mówi poseł Leszek Ruszczyk.

Poseł Anna Białkowska przywołała niektóre przykłady premii, jakie otrzymały osoby związane z partią rządzącą.

- Wiemy, że od 2015 roku, odkąd powstał rząd pani premier Beaty Szydło wydano ponad 3 mln na premie dla ministrów, wiceministrów, zresztą sama sobie przyznała znaczące premie w kwocie 65 tys. zł. Jeśli chodzi o spółki Skarbu Państwa, to takiej karuzeli i takich biznesmenów i milionerów nie wyprodukowała żadna władza. Przychodzą na kilka miesięcy, dostają odprawy, dostają duże pieniądze i odchodzą. Tak jak np. w Orlenie pan Jasiński zarobił około 3 mln zł, następnie PZU - pani Małgorzata Sadurska zarobiła 421 tys. zł. To jest ok. 65 tys. miesięcznie. Jak się to ma do emerytur, wynagrodzeń i podwyżek nauczycieli, rezydentów i pielęgniarek. Ocenicie to państwo sami - argumentuje Anna Białkowska.

Posłowie zapowiedzieli, że nie dopuszczą do przejęcia samorządów przez PiS i będą uświadamiać ludziom, co partia rządząca robi z pieniędzmi podatników.

- My mówimy stop. Nie będziemy pozwalać, żeby w samorządach również pieniądze wpływały tylko dla funkcjonariuszy PiS-u i tylko dla swoich ludzi. Musimy postawić temu tamę - mówi poseł Leszek Ruszczyk.

- PiS grabi spółki Skarbu Państwa wciąż zatrudniając nowe osoby i dając im bogate odprawy. Nie pozwolimy na to, mówimy dość - dodaje poseł Anna Białkowska.


PO: Chcemy uświadomić ludziom, jak na prawdę zarządza pieniędzmi PiS i jaki robi skok na kasę [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się