:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Policja zachęca do znakowania rowerów

Policja Radom, Policja zachęca znakowania rowerów - zdjęcie, fotografia

Komenda Miejska Policji w Radomiu zachęca wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania rowerów. - Procedura polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „engrawer”, oznaczenia oraz wydaniu właścicielowi tzw. „dowodu rejestracyjnego” jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji - informuje Justyna Leszczyńska, rzecznik prasowy KMP Radom Znakowanie rowerów odbywa w każdy czwartek.

 

Oznaczenie roweru zostaje naniesione na ramie roweru w widocznym miejscu. Na naniesiony numer zostaje naklejona naklejka z kodem zawierającym numer identyfikacyjny. Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce. Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny. Znakowanie jest bezpłatne. Aby oznakować rower wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości. Policja będzie dysponować bazą zawierającą dane osób, które zdecydowały się oznakować swoje rowery. Dzięki temu w przypadku ich ewentualnej kradzieży i późniejszego odzyskania, możliwa będzie błyskawiczna identyfikacja właściciela.

- Rower można będzie  znakować w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu w każdy czwartek w godz. 10:00-12:00 - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom. - Znakowanie rowerów odbywa się także przy okazji różnego rodzaju festynów, imprez kulturalno-sportowych z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Foto: KMP Radom

Policja zachęca do znakowania rowerów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się