:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Policja zatrzymała fałszywego krewnego

Kronika kryminalna, Policja zatrzymała fałszywego krewnego - zdjęcie, fotografia

Dzięki współpracy policji i straży granicznej zatrzymano 18-latka podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka. - Mężczyzna już usłyszał zarzut oszustwa i decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Justyna Leszczyńska, rzecznik prasowy KMP Radom.

 

Współpraca służb zaowocowała zatrzymaniem 18-latka podejrzanego o popełnienie oszustwa metodą na tzw. wnuczka. Zatrzymany mężczyzna w październiku ubiegłego roku oszukał mieszkankę Radomia. Zadzwonił do kobiety, podając się za jej syna, który potrzebuje gotówki. Kobieta przekazało oszustowi 100 tys. złotych. Po ustaleniu sprawcy tego przestępstwa mężczyzna był poszukiwany przez radomskich policjantów. Przebywał za granicą, a gdy tylko wrócił został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej i przekazany policjantom.

18-latek już usłyszał zarzut oszustwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy sposób działania sprawców w przypadku oszustw na tzw. wnuczka jest zawsze podobny albo taki sam. Oszuści zazwyczaj podają się za członków rodziny bądź bliskich znajomych. Podczas telefonicznej rozmowy proszą o pilne pożyczenie pieniędzy. Częstym motywem jest okazjonalny zakup samochodu lub mieszkania, zakup leków, pokrycie kosztów związanych ze skutkami kolizji, czy wypadku drogowego lub leczenia szpitalnego. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Nie przekazujmy żadnych pieniędzy obcym osobom, a o takich przypadkach natychmiast powiadamiajmy Policję - apeluje Justyna Leszczyńska, rzecznik prasowy KMP Radom.


Policja zatrzymała fałszywego krewnego komentarze opinie

  • gość 2018-05-18 13:09:57

    Jakie trzeba mieć sumienie, żeby tak starszych ludzi okradać? Nie mieszkam z mamą, ale często ją odwiedzam, mówiłam, żeby nie wpuszczała obcych ani nie trzymała pieniędzy w domu. Założyłyśmy lokatę w team lion, więc oszczędności są bezpieczne, ale i tak ciągle się martwię, bo mama jest bardzo ufna.

Dodajesz jako: Zaloguj się