:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

„Pomiędzy słowami” w Kulturze Dostępnej

Kiedy: 2018-07-12 , godzina: 13:00 | Gdzie: Kino Helios

Kino, „Pomiędzy słowami” Kulturze Dostępnej - zdjęcie, fotografia

Kino Helios zaprasza w czwartek, 12 lipca o godz. 13:00 i 18:00 na kolejne seanse z cyklu Kultura Dostępna. Tym razem wyświetlony zostanie film pt. „Pomiędzy słowami”.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

OPIS FILMU:

Subtelny, pięknie sfotografowany i tak zagrany film o tym, co to znaczy być Polakiem. Michael, prawnik z Berlina, niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałkiem. Spotyka Stanisława, swojego ojca z Polski. Widzi go po raz pierwszy. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą chłopaka z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt.

 

Źródło i foto: Kino Helios 

„Pomiędzy słowami” w Kulturze Dostępnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się