:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Ponad 1,5 mln zł dla oddziału kardiologicznego radomskiego szpitala [FOTO]

Radomski Szpital Specjalistyczny otrzyma wsparcie unijne na zakup sprzętu, urządzeń i aparatury medycznej na potrzeby szpitalnego oddziału kardiologicznego.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego placówka otrzyma ponad 1,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski i dyrektor szpitala Marek Pacyna. Dzięki unijnemu dofinansowaniu do oddziału kardiologicznego radomskiego szpitala miejskiego trafi nowe wyposażenie.

- Jestem przekonany, że to nie jest ostatnia umowa, którą podpisujemy w ramach RIT-u. Chce bardzo podziękować panom prezydentom, jak również wszystkim pracownikom szpitala, bo warto podkreślić, że te wnioski są pisane bardzo profesjonalnie - mówił, podpisując umowę, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Środki zostaną przeznaczone na zakup 18 nowych aparatur i sprzętu medycznego przeznaczonego do diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Dzięki projektowi szpital zyska, m.in. cyfrowy aparat RTG z ramieniem „C”, system telemetrii 3-4 stanowiskowy, echokardiograf 4D z wysokiej rozdzielczości głowicą przezprzełykową, system Holter EKG z możliwością rejestracji 3 i 12 kanałów z 8 rejestratorami zapisu ciągłego oraz rejestratorem zdarzeniowym oraz system Holter ciśnieniowy z 2 rejestratorami, a także kardiologiczny stół pionizacyjny do testów pochyleniowych.

- Mamy dzisiaj okazję mówić o dużych pieniądzach, ale przede wszystkim o ważnym celu, jakim jest doposażenie radomskiego szpitala. Konsekwentnie zmieniamy nasze miasto i myślę, że również te zmiany są odczuwalne dla poprawienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Radomia – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomniał, że to nie jedyna inwestycja w szpitalu dofinansowana z funduszy unijnych.

- Duża umowa podpisana kilka miesięcy temu dotycząca informatyzacji szpitala, teraz oddział kardiologiczny i już w ocenie mamy kolejny wniosek, który dotyczy przebudowy centralnej sterylizatorni, remontów poradni specjalistycznych i zakupu kolejnych sprzętów medycznych. Za chwilę będziemy składać kolejny wniosek dotyczący termomodernizacji. Staramy się poprawiać warunki lecznictwa w naszym mieście – powiedział wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Inwestycja w nowy sprzęt wzmocni potencjał oddziału kardiologicznego w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, szczególnie w obszarze zabiegów implantacji oraz diagnostyki zaburzeń rytmu, niewydolności serca i innych chorób kardiologicznych. Realizacja projektu poprawi także dostępność pacjentów do świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacji kardiologicznej.

- Chcemy zmieniać szpital nie tylko pod względem wyglądu, ale i jakości świadczonych usług. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszego szpitala – powiedział dyrektor szpitala Marek Pacyna.

Doktor Paweł Świgoń nie krył zadowolenia z zakupu nowoczesnego sprzętu.

- Zakup specjalistycznego sprzętu na rzecz pracowni skutkuje tym, że będziemy mieli nowoczesny sprzęt, który pozwoli nam jeszcze skuteczniej leczyć pacjentów, a korzyść dla pacjentów wynika taka, że nie muszą szukać pomocy w innych ośrodkach tylko tu na miejscu w Radomiu mogą uzyskać na wysokim poziomie pomoc – powiedział doktor Paweł Świgoń.


Ponad 1,5 mln zł dla oddziału kardiologicznego radomskiego szpitala [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się