:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Poradnia Skórno-Wenerologiczna Radomskiego Szpitala Specjalistycznego odnowiona [FOTO]

Poradnia Skórno-Wenerologiczna została kompleksowo wyremontowana.

- Milion złotych to pieniądze zainwestowane w radomską ochronę zdrowia. Konsekwentnie zmieniamy Radom i radomską służbę zdrowia. Cieszę się, że to kolejna poradnia, która zyskuje nowy wygląd – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Remont poradni trwał od października 2017 roku. Zakres prac był bardzo szeroki.

- Zakres prac obejmował przebudowę pomieszczeń, wymianę całej instalacji, wymianę podłogi, drzwi i stolarki okiennej. Zakupiono także nowe wyposażenie. Łączny koszt prac to 953 tys. zł – wymienia dyrektor szpitala Marek Pacyna.

Poradnia Skórno-Wenerologiczna przyjmuje każdego dnia około 100 pacjentów. Ściśle współpracuje z oddziałem szpitalnym.

- Dziękuję w imieniu własnym, lekarzy, pielęgniarek tu pracujących jak również w imieniu wszystkich pacjentów. Od stycznia zrestrukturyzowaliśmy pracę poradni. W tej chwili mamy jeden budżet, tym budżetem musimy obdzielić oddział i poradnię. Na ten moment pracuje u nas 4 lekarzy w ramach kontraktu. Są to lekarze pracujący tu od lat, z ogromnym doświadczeniem. W znacznie większy wymiar godzinowy do pracy weszli lekarze oddziałowi. Panu dyrektorowi chodziło o to, żeby oddział i poradnia funkcjonowały jako całość – mówi Magdalena Skałbania kierownik Oddziału Dermatologicznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Z jakimi chorobami najczęściej zgłaszają się pacjenci do Poradni?

- Najczęściej są to różnego rodzaju uczulenia. Sporo jest pacjentów z owrzodzeniami podudzi, około 2-3% populacji to są łuszczyce i też tacy pacjenci do nas przychodzą. Pacjenci są z Radomia i okolic. Oddział radomski jest jedyny w okolicy. Inny najbliższy oddział dermatologiczny to Warszawa, także do nas trafiają pacjenci nawet z Grójca. W promieniu co najmniej 50 km ci pacjenci do nas przyjeżdżają – tłumaczy doktor Magdalena Skałbania.

To nie koniec remontów. W planach na ten rok jest remont kolejnych poradni przy ulicy Lekarskiej: Poradni Dzieci i Młodzieży, Poradni Stomatologicznej oraz Rejestracji.

– W projekcie tegorocznego budżetu miasta, na inwestycje w szpitalu, zapisaliśmy łączną kwotę 7 milionów złotych. Mamy też przygotowane wnioski o dofinansowanie z funduszy unijnych. Mam nadzieję, że zostaną pozytywnie ocenione i wszyscy będziemy mogli się cieszyć kolejnymi inwestycjami, które będą służyć pacjentom – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

 

Karolina Kozieł


Poradnia Skórno-Wenerologiczna Radomskiego Szpitala Specjalistycznego odnowiona [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się