:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Poseł Skurkiewicz ws. raportu RIO: Oczekuję, że prokuratura zdecyduje o wszczęciu śledztwa

Ważne, Poseł Skurkiewicz raportu Oczekuję prokuratura zdecyduje wszczęciu śledztwa - zdjęcie, fotografia

Wiceminister MON i poseł PiS Wojciech Skurkiewicz poinformował na konferencji prasowej, że w związku z negatywnym raportem Regionalnej Izby Obrachunkowej, mogło dojść do popełnienia tzw. przestępstwa urzędniczego. Parlamentarzysta oczekuje od radomskiej prokuratury wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

 

- Jako wiceminister obrony oraz poseł ziemi radomskiej oczekuję, że po doniesieniach medialnych, które pojawiły się niczym burza u schyłku ubiegłego tygodnia, radomska prokuratura zdecyduje o wszczęciu śledztwa z urzędu, czy rzeczywiście mogło dojść do tzw. przestępstwa urzędniczego - mówił poseł Wojciech Skurkiewicz. 

Przypomnijmy, Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie opublikowała raport, który powstał w wyniku kontroli, przeprowadzonej w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji w Radomiu w sprawie realizacji umowy na opracowanie dokumentacji na budowę al. Wojska Polskiego. Na jej podstawie stwierdzono m.in. wypłacanie pieniędzy za coś, co nie zostało zrobione oraz brak naliczania należnych odsetek. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ

- Nie może dochodzić do takich sytuacji, że jeśli umowa jest podpisana na to, że będą wypłacane środki finansowe w dwóch transzach - 40% i 60% - to ktoś jednoosobowo decyduje, że zostaje wypłacona całość środków finansowych. Nie może być również tak, że zgodnie z umową powinny być naliczane stosowane kary umowne, a tak się nie dzieje. To jest bardzo poważna sprawa i oczekuję od prokuratury podjęcia działania - argumentował poseł. 

 

 


Poseł Skurkiewicz ws. raportu RIO: Oczekuję, że prokuratura zdecyduje o wszczęciu śledztwa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się