:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Posłowie PiS: GDDKiA chce przekazać 20 mln zł na remont miejskiego odcinka DK nr 7 [FOTO]

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości poinformowali dziś, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce przekazać pieniądze na remont miejskiego odcinka drogi krajowej nr 7. To kwota 20 mln zł. Aby tak się stało, prezydent musi jak najszybciej złożyć wniosek w tej sprawie do GDDKiA.

 

Jak poinformował minister Wojciech Skurkiewicz, parlamentarzyści PiS wraz wicewojewodą mazowieckim Arturem Standowiczem odbyli spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W trakcie tego spotkania miała paść wstępna deklaracja ze strony GDDKiA, dotycząca przekazania pieniędzy na remont miejskiego odcinka krajowej "siódemki".

- Mówimy o bardzo dużych pieniądzach, mianowicie o kwocie rzędu ok. 20 mln zł. Wiemy, że ten miejski odcinek nie jest w najlepszym stanie, na pewnych fragmentach jest już bardzo mocno wyeksploatowany, szczególnie w południowej części. Dlatego też bardzo cieszymy się z tej wstępnej deklaracji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - mówił w czasie konferencji prasowej wiceminister MON. 

Kiedy ukończy się budowa zachodniej obwodnicy Radomia, to odcinek krajowej "siódemki" od Jedlińska, przez Radom i dalej w kierunku węzła Radom-Południe zostanie zdegradowany do stopnia drogi wojewódzkiej. Tym samym za tę drogę będzie odpowiadał prezydent.

- Musimy myśleć o tym, by ten remont mógł odbyć się już w 2019 roku. Apelujemy zatem do prezydenta, by jak najszybciej złożył wniosek do GDDKiA. Jeśli się tak nie stanie, będziemy mogli się pożegnać z naszymi ustaleniami - podkreślał minister Skurkiewicz.

Poseł Andrzej Kosztowniak przypomniał, że subwencje drogowe są przede wszystkim dla dróg krajowych i jeżeli dojdzie do degradacji tej drogi w sensie kategoryzacji, miastu będzie trudniej otrzymać pieniądze na jej remont.

- Taki wniosek powinien być już dawno złożony, myślę, że tygodnie temu. Jest jeszcze ostatnia chwila na to, aby tego dokonać. W momencie, kiedy ten obiekt zostanie odebrany i dopuszczony do ruchu, nie będzie już można mówić wprost o możliwości pozyskania tych pieniędzy. Wtedy ta droga będzie przebiegała gdzie indziej - mówił poseł. 

Zdaniem poseł Anny Kwiecień, już od kilku lat można obserwować ogromną przychylność GDDKiA dla naszego regionu.

- Obserwujemy od dwóch lat ogromną przychylność Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dla naszego regionu, najlepszym tego przykładem jest współpraca sąsiadującej z nami gminy Jedlińsk. Pan wójt Kamil Dziewierz może potwierdzić, że bardzo często spotyka się z GDDKiA i to jest naprawdę konkretna współpraca. Warto, aby pan prezydent wykorzystał ten dobry dla nas czas, bo po prostu Radom zasługuje na więcej - podsumowała Anna Kwiecień.


Posłowie PiS: GDDKiA chce przekazać 20 mln zł na remont miejskiego odcinka DK nr 7 [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się