:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Posprzątali Las Kapturski

Informacje z Radomia i okolic , Posprzątali Kapturski - zdjęcie, fotografia

W piątek, 28 września po raz kolejny Straż Miejska w Radomiu zorganizowała akcję „Posprzątajmy Radom na… jesień”. Znów sprzątano Las Kapturski wraz ze znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Nadleśnictwa Radom ścieżką dydaktyczną.

Jak co roku w akcję zaangażowali się niezawodni uczniowie i nauczyciele XI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica oraz urzędnicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Radomiu. Wszystkim zapewniono środki czystości oraz rękawice ochronne. Pogoda dopisała i na zakończenie wszyscy mogli podsumować akcję posilając się pieczoną w ognisku kiełbaską.

Zebrano około tonę odpadów, które odebrał i odwiózł na wysypisko Zakład Usług Komunalnych.

Tradycyjnie akcja ma na celu przekonanie mieszkańców Radomia do dbania o środowisko. Musimy wiedzieć, że przez jedno spotkanie, rozmowę, całego świata się nie posprząta. Ważne jest aby uporządkować swoje myślenie na temat zbędnych szkodliwych pozostałości, których w naturalnym środowisku być nie powinno. Pamiętajmy, że takie wspólne działania promują coraz bardziej popularne wartości ekologiczne. Istotą istnienia straży jest promowanie i prowadzenie działań dotyczących czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Radomia.

Działania prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu mają charakter cykliczny tj. prowadzone są stosownie do pory roku.

 

Źródło i foto: Straż Miejska Radom

 

Posprzątali Las Kapturski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się