:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Powiat będzie współpracował z miastem odnośnie inwestycji na lotnisku

Ważne, Powiat będzie współpracował miastem odnośnie inwestycji lotnisku - zdjęcie, fotografia

Powiat radomski podejmie współpracę z miastem w sprawie przebudowy drogi powiatowej Radom-Kiedrzyn, która jest konieczna przy założeniach rozbudowy lotniska.

- Należy podjąć decyzję o przebudowie drogi powiatowej, która w tej chwili przebiega przez tą część lotniska, która ma być rozbudowana. Jest wystąpienie władz miasta Radomia do Powiatu o to, abyśmy podjęli taką decyzję. Pierwsze rozmowy na forum zarządu powiatu już były i my oczywiście nie wzbraniamy się przed tym, aby tą drogę przebudować – mówi starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Przebudowa ma objąć ok. 1 km drogi. Częściowo przebiegać ona będzie nowym śladem, dlatego zachodzi konieczność wywłaszczeń niektórych nieruchomości. Może to być procedura skomplikowana i długotrwała, w zależności od podejścia mieszkańców do wykupu ich działek.

Koszt tej inwestycji może wynieść ok. 3 mln zł. Starostwo Powiatowe oczekuje, że koszty poniesie miasto Radom.

- Spodziewamy się, że koszty tej przebudowy poniesie miasto Radom, ze względu na to, że my tą drogę już mamy i ona jest w dobrym stanie. Te rozmowy trwają. Będziemy ustalać warunki podpisania porozumienia, na podstawie którego będziemy później podpisywać umowy, które będą precyzował warunki tej przebudowy – tłumaczy starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.


Powiat będzie współpracował z miastem odnośnie inwestycji na lotnisku komentarze opinie

  • gość 2018-05-23 08:25:39

    Za rządów PO,PSL drogi powiatowe miały być budowane z dywidend lasów państwowych.Gdzie wybudowano te drogi w powiecie radomskim ???

Dodajesz jako: Zaloguj się