:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Powstała Retropedia Radomia

Informacje z Radomia i okolic , Powstała Retropedia Radomia - zdjęcie, fotografia

Internetowa encyklopedia poświęcona historii Radomia już działa. Retropedia Radomia to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2018.

 

Obecnie w Retropedii znajduje się kilkadziesiąt zabytków, które zostały już opisane przez redakcję serwisu. Jednak każdy zarejestrowany użytkownik na portalu może dodać treść oraz zdjęcia danego obiektu. Może on także uzupełniać istniejące wpisy o nowe wiadomości czy zdjęcia. Retropedia jest też wyposażona w wielokryterialną wyszukiwarkę.

Dodatkowo na budynkach pojawiły się tabliczki z kodem QR. Informacje o danym obiekcie uzyskuje się skanując ten kod. Tabliczka zawiera też podstawowe informacje o zabytku oraz jego adres.

Z założenia Retropedia ma być nie tylko uporządkowanym katalogiem zabytków, ale przewodnikiem po Radomiu i miejscem, gdzie można dzielić się własnymi zdjęciami i wspomnieniami.

Link do strony głównej Retropedii: http://www.retropedia.radom.pl.

 

Źródło: UM Radom

Powstała Retropedia Radomia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się