:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Poznaliśmy laureatów konkursu Radom Obywatelski

Informacje z Radomia i okolic , Poznaliśmy laureatów konkursu Radom Obywatelski - zdjęcie, fotografia

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przyjaźni” zostało laureatem konkursu „Radom Obywatelski” w kategorii „Dobre Praktyki”. Podczas uroczystej gali w Resursie Obywatelskiej zostały także przyznane tytuły „Dobroczyńcy Roku” i „Darczyńcy Roku”. Rozstrzygnięto też konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” i „Miejsce Przyjazne Osobom z Niepełnosprawnością”.

 

Organizowany przez miasto konkurs "Radom Obywatelski" jest wydarzeniem cyklicznym. Dwanaście lat temu po raz pierwszy został zainaugurowany kategorią „Dobre Praktyki”.

- Wszystkie działania, które były podejmowane przez nominowanych w naszym konkursie były wspaniałe. To wielkie rzeczy, które zmieniają nasze miasto. Cieszę się, że po raz kolejny mogliśmy wspólnie uhonorować tych wszystkich, którzy podejmują działania na rzecz naszych mieszkańców i sprawiają, że Radom staje się miastem nowoczesnym i takim, w którym żyje się lepiej – mówił podczas gali prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku w kategorii „Dobre Praktyki” kapituła nagrodziła Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przyjaźni”. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Fundacja Chrześcijańska „Droga Życia” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My”.

Zaszczytny tytuł „Dobroczyńcy Roku 2017” przyznano Zbigniewowi Ciesielskiemu. Z kolei tytuł „Darczyńcy Roku” otrzymała Firma ASO MR sp. z o.o. S.K. Marek i Elżbieta Romanowscy.

W konkursie "Miejsce Przyjazne Seniorom w Radomiu” za szczególną otwartość i przychylność wobec osób starszych zostali uhonorowani: Zarząd Rejonowy NSZZ Solidarność Ziemia Radomska, Filia Nr 1 oraz Filia na 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa i Andrzeja Załuskich w Radomiu.

W kategorii „Miejsca przyjazne osobom niepełnosprawnym” wygrały: Gospoda „Jaskółeczka”, Radomdis Polska Sp. z o.o. – E. Leclerc Radom oraz Miejska Biblioteka Publiczna. - To nowa kategoria, która została wprowadzona na wniosek organizacji i stowarzyszeń. Pokazujemy, że los osób z niepełnosprawnością jest dla nas ważny – podkreślał Jerzy Zawodnik, zastępca prezydenta Radomia.

 

Źródło i foto: UM Radom

Poznaliśmy laureatów konkursu Radom Obywatelski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się