:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Prawie dwa miliony złotych dla Skaryszewa na realizację programu edukacyjnego

Gmina Skaryszew otrzymała 1 927 118, 85 zł na realizację projektu „Wyższe kompetencje – lepsze perspektywy”. Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy będą mogli pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, a nauczyciele podnieść swoje kompetencje zawodowe.

We wtorek, 11 września w Warszawie, w siedzibie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych została podpisana umowa w tej sprawie pomiędzy Elżbietą Szymanik, zastępcą dyrektora ds. EFS w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, a Ireneuszem Kumięgą, burmistrzem Miasta i Gminy Skaryszew.

Projekt „Wyższe kompetencje – lepsze perspektywy” będzie realizowany od września 2018 roku do czerwca 2020 roku we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Skaryszew.

- Głównym założeniem projektu jest wzrost kompetencji wśród uczniów, pogłębienie ich wiedzy i rozwój umiejętności. Zajęcia będą nastawione z jednej strony na poszerzenie wiedzy z przedmiotów ścisłych, takich jak np. matematyka, fizyka czy chemia, rozwój umiejętności językowych pod kątem angielskiego i niemieckiego, a z drugiej strony mają w uczniach pobudzać kreatywność, innowacyjność, uczuć pracy zespołowej. W ramach projektu szkoły zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt do pracowni chemicznych, fizycznej i komputerowej – tłumaczy Ireneusz Kumięga, burmistrz Skaryszewa.

W projekcie weźmie udział w sumie 869 uczniów i 125 nauczycieli, dla których realizowane będą szkolenia zawodowe.

- W wyniku podjętych przez gminę Skaryszew działań, uczniowie naszych szkół podstawowych przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego zdobędą specjalistyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na przezwyciężenie trudności w nauce, a w przyszłości pomogą odnaleźć się na rynku pracy. Nauczyciele rozwiną swoje kompetencje zawodowe, a placówki oświatowe zyskają nowoczesny sprzęt – mówi Alina Kacperczyk, dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty.

Wartość projektu ogółem wynosi 2 029 577, 10 zł. Wartość dofinansowania to 1 927 118,85 zł, a pozostała kwota to środki własne gminy Skaryszew.

 

Fot. Urząd Miasta i Gminy Skaryszew 

Prawie dwa miliony złotych dla Skaryszewa na realizację programu edukacyjnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się