:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Prezydent skarży decyzję wojewody odnośnie wygaszenia jego mandatu

Ważne, Prezydent skarży decyzję wojewody odnośnie wygaszenia mandatu - zdjęcie, fotografia

Wojewódzki Sąd Administracyjny poinformował, że we wtorek, 5 września do sądu wpłynęła skarga prezydenta Radosława Witkowskiego na decyzję Wojewody Mazowieckiego o wygaszeniu mu mandatu.

Z kolei 8 września sąd wysłał do Wojewody Mazowieckiego wezwanie do uzupełnienia akt administracyjnych sprawy oraz wysłał odpis odpowiedzi na skargę pełnomocnikowi skarżącego.

Po uzupełnieniu braków formalnych sąd podejmie dalsze czynności zmierzające do rozpoznania sprawy. Wstępny planowany termin rozpoznania sprawy to druga połowa października tego roku.

Przypomnijmy, 19 kwietnia br. Wojewoda zobowiązał Radę Miejską w Radomiu do podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu Prezydenta w terminie 30 dni od otrzymania pisma w tej sprawie. Wojewoda przychylił się do ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które zarzuciło prezydentowi Witkowskiemu, że złamał przepisy ustawy antykorupcyjnej, zasiadając przez cztery miesiące 2015 r. w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. Rada Miejska nie podjęła odpowiedniej uchwały. W związku z tym, 29 czerwca wojewoda Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie zastępcze, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu Prezydenta Radomia.

Prezydent Radosław Witkowski skorzystał z prawa odwołania się od tej decyzji i zapowiedział, że będzie dowodził swoich racji w sądzie.

 

Karolina Kozieł

Źródło i fot.: Radomski Skaner Obywatelski


Prezydent skarży decyzję wojewody odnośnie wygaszenia jego mandatu komentarze opinie

  • gość 2017-09-13 14:59:06

    Prawda Zwycięży MUREM ZA RADKIEM pogonimy pisiorów i kukizowców

Dodajesz jako: Zaloguj się