:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C lekkie zachmurzenie

Prezydent Witkowski odpowiada PiS: Porównywanie planu wydatków 2017 i 2018 nie jest miarodajne

Ważne, Prezydent Witkowski odpowiada Porównywanie planu wydatków miarodajne - zdjęcie, fotografia

Prezydent Radomia Radosław Witkowski odniósł się do wczorajszej konferencji przewodniczącego rady miejskiej Dariusza Wójcika i radnego Marka Szarego.

Treść oświadczenia:

„Porównywanie planu wydatków 2017 roku i 2018 roku nie obrazuje faktycznych skutków zmian poprawek zgłoszonych i przegłosowanych przez opozycję. Każdego roku plan wydatków jest tworzony w oparciu o przewidywane, rzeczywiste koszty. Poszczególne zapisy uwzględniają nowe zadania, rosnące koszty, w tym także wzrost wynagrodzeń wynikający ze wzrostu płacy minimalnej.

W przypadku MOSiR-u trzeba więc wziąć pod uwagę koszty utrzymania nowych obiektów czyli kortów, hali widowiskowo-sportowej oraz stadionu. Z kolei Zakładowi Usług Komunalnych przybyło terenów, w tym chodników i placów zabaw będących w jego utrzymaniu. Natomiast z działu Kultura wprost zostały wykreślone pieniądze na organizację obchodów rocznicy Radomskiego Czerwca (230 tys. zł), 100-lecie niepodległości (200 tys. zł) czy remonty bieżące instytucji kultury (20 tys. zł). Dodatkowo o 250 tys. zł została obcięta dotacja celowa dla MOK Amfiteatr.

Podobnie sytuacja wygląda w innych działach, w których radni zmniejszyli plan wydatków.”

Prezydent Witkowski odpowiada PiS: Porównywanie planu wydatków 2017 i 2018 nie jest miarodajne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się