:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Prezydent zwiększa zadłużenie Radomia. Kosztowne Air Show

Felietony, Prezydent zwiększa zadłużenie Radomia Kosztowne - zdjęcie, fotografia

Przyszły tydzień to 3 sesja Rady Miejskiej w Radomiu. Takie są zapowiedzi. Kilka zdań do 2 spraw na nich poruszanych. O sesji papieskiej nie piszę, bo tu wszystko jasne.

Na sesji zwyczajnej ma być głosowane kolejne zadłużenie miasta. Jak można wyczytać w doniesieniach medialnych miasto miałoby wziąć 70 milionów kredytu i dodatkowo jeszcze 50 milionów. Tak więc kilka zadań o zadłużeniu Radomia. Po zaciągnięciu przez prezydenta Witkowskiego tych nowych zobowiązań będziemy mieli: • 120 milionów kredytu ze wspomnianej sesji • 66 milionów zadłużenia więcej na koniec 2017r w odniesieniu do ostatniego budżetu poprzedniego prezydenta Kosztowniaka. Wynika to z podanych przez prezydenta wskaźników z uchwały budżetowej. • 95 milionów zadłużenia lotniska za prezydenta Witkowskiego w ramach buy-sell-back. 70 milionów netto i dodać do tego trzeba 25 milionów obsługi. Wynika to z uchwały o Wieloletniej prognozie Finansowej. Mało kto o tym mówi. • 130 milionów zł zadłużenia MOSiR przez prezydenta Witkowskiego na inwestycje sportowe. Tak więc w 2,5 roku miasto zadłużyło się na kwotę 411 milionów zł! To tylko informacje z danych udostępnionych. Jak wyglądają inne spółki? Nie wiadomo. Porównując to do zadłużenia za Andrzeja Kosztowniaka, gdzie mówiło się o 400 milionów zł zadłużenia przez 8 lat, to teraz bijemy rekord i to mocno. Prezydent Witkowski obiecał w kampanii, że zadłużać miasta nie będzie. No i proszę. Jak dodamy do tego, że Andrzej Kosztowniak pożyczał pieniądze na wkłady własne do pozyskanych środków unijnych, to przepaść jest jeszcze większa. Za rządów Kosztowniaka pożyczyliśmy więc 400 milionów zł a pozyskaliśmy ok. 600 milionów z UE. Ile pozyskał dotychczas pan prezydent Witkowski? Niewiele ponad 20 milionów zł. Dramat, jakby na to nie patrzeć. Sesja druga – nadzwyczajna. To sesja o Ari Show. Nie wiem jak wyglądają obecnie rozmowy oraz jak dzielone są obowiązki współorganizatorów. Wiedziałem to wówczas, kiedy prezydentem był Andrzej Kosztowniak bo wtedy brałem udział w rozmowach. Tak więc. Za Andrzeja Kosztowniaka nigdy nie dokładaliśmy z budżetu miasta do organizacji imprezy. Umowa była taka, że z zysku (ogromnego), zwracane są miastu koszty jakie ponosi na przygotowanie miasta czy imprezy towarzyszące. W 2009r nawet wyszliśmy do przodu, „zarabiając” (lotnisko) 80 tyś zł. Były tok trudne rozmowy, ale z wojskiem tak trzeba. Prezydent Witkowski zmienił tą optykę. Zrezygnował ze zwrotu dla miasta kosztów naszego zaangażowania. Tak po prostu i jeszcze ogłosił z tego sukces, że szybko udało się podpisać umowę w 2015r. Pewnie, że szybko, skoro ze wszystkiego zrezygnowano. Ponieśliśmy więc koszt organizacji imprez i przygotowania miasta (np. parkingi, organizacja ruchu, sprzątanie). Nie wiemy do dziś ile miasto na to wszystko wydało w 2015r., bo media zazwyczaj aktywne, tu jakoś nie dopytywały. Myślę, że było to kilkaset tysięcy złotych. Kto bogatemu zabroni? Teraz słyszymy, że miasto ma wyłożyć 1 milion zł !!! To wynik braku kręgosłupa i poddania się przy negocjacjach z Wojskiem w 2015r. Brawo Wy!


Prezydent zwiększa zadłużenie Radomia. Kosztowne Air Show komentarze opinie

  • gość 2017-05-29 19:06:23

    SETKI ULIC W BŁOCIE I DZIURACH A NOSY W CHMURACH! KABARET POPiS DAJE KOLEJNY NUMER!

Dodajesz jako: Zaloguj się