Przed nami wielki Piknik Żołnierski „Wierni Polsce” [FOTO]


Twój Radom
09/08/2019

Wydarzenia #radomW czwartek, 15 sierpnia na Placu Corazziego w Radomiu odbędzie się Piknik Żołnierski „Wierni Polsce”. Wydarzenie będzie jednym z elementów tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego.

 

O szczegółach mówili w czasie briefingu prasowego sekretarz stanu w ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz pułkownik Maciej Siemiński, dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

- Tak jak obiecałem w zeszłym roku, Radom jest na mapie centralnych, ogólnopolskich uroczystości Święta Wojska Polskiego. Minister Obrony narodowej zdecydował się umieścić właśnie Radom w decyzji związanej z organizacją tego wydarzenia. Dziś możemy poinformować, że właśnie w Radomiu oprócz tych głównych uroczystości, będzie odbywał się również piknik militarny - poinformował wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Przed samym piknikiem odbędą się oficjalne obchody związane ze Świętem Wojsk Polskiego. O godz. 12:00 w kościele garnizonowym odbędzie się uroczysta msza święta. Po niej, o godz. 13:00, nastąpi uroczysty apel i złożenie kwiatów. 

- Od godziny 14:00, tu na Placu Corazziego i na ulicy Mickiewicza, będzie odbywał się piknik. Poza obecnością wojska, będziemy mieli przygotowaną wystawę statyczną z dużymi sprzętami wojskowymi, którymi dysponuje polska armia, m.in. Armatohaubica KRAB, ROSOMAK i czołg Leopard. Po raz pierwszy będziemy również mieli przygotowaną niespodziankę. Nie chcemy na razie o tym mówić, ale będzie to niespodzianka latająca - mówił minister Skurkiewicz. 

Oprócz wystawy statycznej będzie można obejrzeć także pokazy sprzętu wojskowego i występy formacji mundurowych. Nie zabraknie tradycyjnej wojskowej grochówki. Warto dodać, że w ubiegłorocznym w wydarzeniu wzięło udział ok. 20 tys. radomian.

- Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie, a może jeszcze pobijemy tę liczbę - dodał sekretarz stanu w ministerstwie Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Organizatorami wydarzenia są: 42. baza Lotnictwa Szkolnego oraz 62. Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony terytorialnej.

Przedsięwzięcie wesprą: Komenda Wojewódzka i Miejska Policji, Państwowa Straż Pożarna, Areszt Śledczy, Fabryka Broni „Łucznik”, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego, Zakład Doskonalenia Zawodowego, 4. Skrzydło Szkolnictwa Szkolnego, Wojskowa Komenda Uzupełnień, 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Orkiestra Wojskowa, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, Narodowy Bank Polski, Centralna Biblioteka Wojskowa, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, Polska Grupa Energetyczna oraz Zarząd Usług Komunalnych. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Minister Obrony Narodowej. 

 
Przed nami wielki Piknik Żołnierski „Wierni Polsce” [FOTO] - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Wydarzenia


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu