:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Przesłanie MWS na 11 listopada

Felietony, Przesłanie listopada - zdjęcie, fotografia

11 listopada obchodzimy 98 rocznicę odzyskania Niepodległości. W tym dniu większość rodaków kieruje swoje myśli ku wielkim wartościom i wielkiej idei, których syntezą jest słowo ojczyzna.

Dzięki zrządzeniu Opatrzności żyjemy w okresie naszych dziejów, kiedy świętowanie Niepodległości może odbywać się bez przeszkód. Pamiętajmy jednak o tym, że poprzednie pokolenie nie miało tego przywileju. Niespełna trzydzieści lat temu, manifestowanie wolności i suwerenności było karane represjami. Dlatego w tym radosnym dla Polaków dniu ogarnijmy serdeczną pamięcią ludzi opozycji niepodległościowej z lat 1981-1989. Oni swoją walką i determinacją przybliżyli dzisiejszej młodej generacji możliwość publicznego zaangażowania i przeżywania wolności.

11 listopada świętujemy na różne sposoby. Jedni będą uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach organizowanych przez samorządy, władze państwowe. Inni wyruszą na marsze, pochody, imprezy sportowe, wieczornice, koncerty. To co powinno łączyć wszystkich, to świadomość, że Niepodległa Polska jest wartością nie do przecenienia. Za Nią swoje życie „rzuciło na stos” kilka pokoleń polskich. Przed nimi wspólnie stańmy na baczność i z wdzięcznością pochylmy czoła.

Cześć i chwała bohaterom Niepodległości !

Zarząd Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej

Przesłanie MWS na 11 listopada komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się