:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Rada nie zgodziła się na ponowne głosowanie ws. wygaszenia mandatu prezydenta. Będzie też nowa ulica

Informacje z Radomia i okolic , zgodziła ponowne głosowanie wygaszenia mandatu prezydenta Będzie ulica - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 24 kwietnia odbyła 47. sesja Rady Miejskiej. Radni zadecydowali, że nie będą po raz kolejny głosować nad wnioskiem wojewody ws. wygaszenia mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego. Radom zyska również nową ulicę.

 

Początek sesji został poświęcony wnioskowi wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery o odwołanie prezydenta Radomia.

Przypomnijmy, porządek obrad nie obejmował głosowania w tej sprawie. Wniosek złożył przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik.

Radny Ryszard Fałek zaznaczył, że ponowne głosowanie nad wygaszeniem mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego jest niepotrzebne.

– Czy od poprzedniego głosowania coś się zmieniło? – pytał radny. – Poza tym prezydent jest nieobecny, więc jaki cel ponownego pochylania się nad wnioskiem?

– Pan Fałek insynuuje mi jakąś grę polityczną. Nie życzę sobie tego – odpowiedział przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik

Stosunkiem głosów 10:16 wniosek został odrzucony.

Tego dnia rajcy rozpatrywali także projekty uchwał, dotyczących m. in. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Radomia na lata 2017 – 2037, wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Radomia na 2017 rok, uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru węzłowego „Grzecznarowskiego - Niemcewicza - Jarzynowa - Biała - Etap I”, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Waryńskiego", przyjęcia oceny z rocznej działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych przez warsztaty terapii zajęciowej działające na terenie Miasta Radomia w 2016 roku oraz wniesienia wkładu niepieniężnego do „Rewitalizacja” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Radomiu.

Radni głosowali również nad wnioskiem ws. nadania nazwy ulicy w Radomiu. Przedmiotem głosowania był odcinek drogi od ul. Czarnej do ul. Jana Pawła II. Od dziś ulica, którą zaczęto nazywać Nowomłodzianowską, będzie ulicą Pallotyńską.

– Ulica znajduje się w pobliżu parafii św. Józefa, który prowadzą księża Pallotyni – mówiła Magdalena Lasota, jeden z wnioskodawców. – Uznaliśmy więc, że ta nazwa będzie właściwa i spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców – przekonywała radna.

Projekt został jednogłośnie przyjęty. 

 

Małgorzata Stasiak


Rada nie zgodziła się na ponowne głosowanie ws. wygaszenia mandatu prezydenta. Będzie też nowa ulica komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się