:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Radni PiS: Apelujemy do prezydenta, aby obniżył ceny za wodę [FOTO]

- Docierają do nas mieszkańcy miasta Radomia, którzy są oburzeni wysokością podwyżek cen za wodę - mówili w czasie spotkania z dziennikarzami radni Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedzieli, że na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Radomiu będą wnioskować do prezydenta o obniżkę cen wody.

 

- Pan prezydent i jego zaplecze piarowskie wprowadza w błąd mieszkańców, mówiąc, że podwyżki zostały dokonane przez radnych Rady Miejskiej w Radomiu i Wody Polskie. Oczywiście, jest to informacja nieprawdziwa, podwyżek dokonał pan prezydent miasta Radomia Radosław Witkowski i Wodociągi Miejskie. Na najbliższą sesję Rady Miejskiej przygotujemy wniosek o obniżkę cen wody - rozpoczął konferencję prasową przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik. 

Wśród miast, w których opłaty za wodę są tańsze niż w Radomiu, przewodniczący RM wymienił: Białystok, Lublin, Toruń, Łódź, Rzesów, Bielsko-Białą, Opole, Gdynię, Kielce, Warszawę, Poznań, Kraków, Częstochowę oraz Bydgoszcz.

- W tych miastach da się inwestować, a cen za wodę się nie podnosi. Pan prezydent powinien najpierw przyjrzeć się działaniom marketingowym i temu, w jaki sposób są wydawane pieniądze na piar w Wodociągach Miejskich, a dopiero potem sięgać do kieszeni mieszkańców - dodał Dariusz Wójcik.

 

Zdaniem radnego Marka Szarego, Wodociągi Miejskie przez trzy lata były traktowane przez prezydenta Radosława Witkowskiego i jego zaplecze jako kasa zapomogowo-pożyczkowa.

- Podnoszone były ceny wody nie dlatego, że taka była potrzeba, tylko dlatego, że mówiono, że Wodociągi zbierają pieniądze na nowe inwestycje. Niestety, okazało się, że Wodociągi pożyczały pieniądze spółkom, które tych pieniędzy nie miały, a musiały zrealizować płatności na rzecz firm piarowskich, które zatrudnił pan prezydent Witkowski - mówił Marek Szary i zaznaczał, że to właśnie te kredyty, które zaciągają dziś Wodociągi Miejskie, powodują, że Wody Polskie musiały uznać wniosek o zatwierdzenie nowej taryfy, która podwyższa ceny wody.

 

Radni zapowiedzieli, że na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Radomiu będą wnioskować do prezydenta o obniżkę cen wody. Posiedzenie ma odbyć się 27 sierpnia.


Radni PiS: Apelujemy do prezydenta, aby obniżył ceny za wodę [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się