:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Radni PiS: Budowa drogi krajowej nr 9 od początku była lekceważona przez Platformę Obywatelską

Ważne, Radni Budowa drogi krajowej początku była lekceważona przez Platformę Obywatelską - zdjęcie, fotografia

Zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Wójcika oraz szefa klubu radnych PiS Marka Szarego otrzymane w ostatnim czasie dofinansowanie z budżetu państwa na przebudowę drogi krajowej nr 9 to wynik ciężkiej pracy działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

 

Podziękowania dla całego zespołu Prawa i Sprawiedliowści

- Chciałem podziękować wszystkim działaczom Prawa i Sprawiedliowści, bo prezydent nie wzniósł się ponad podziały polityczne i nie był w stanie podziękować za pomoc w uzyskaniu pieniędzy na remont al. Wojska Polskiego i Żólkiewskiego - mówił przewodniczący Rady Miejskiej. - Jeżeli pan Radosław Witkowski twierdzi, że współpracował tylko z jednym parlamentarzystą (wicemarszałek Senatu Adam Bielan - przyp. red.), to jest to nieprawda. Za tym sukcesem stoi ciężka praca całego zespołu Prawa i Sprawiedliowści.

W trakcie konferencji przewodniczący Rady Miejskiej w zasługach na rzecz otrzymania dotacji wymienił m.in. marszłka Senatu Stanisława Karczewskiego, wicemarszałka Senatu Adama Bielana, posłów ziemi radomskiej: Marka Suskiego, Andrzeja Kosztowniaka, Wojciecha Skurkiewicza, Annę Kwiecień i Dariusza Bąk, a także szefa kancelarii Senatu Jakuba Kowalskiego i wicewojewodę mazowieckiego Artura Standowicza.

 

Platorma od początku lekceważyła tę inwestycję

Według radnego Marka Szarego sprawa rządowej dotacji na przebudowę drogi krajowej nr 9 w Radomiu za rządów Platformy Obywatelskiej była od początku lekceważona. Szef klubu radnych PiS przypomniał, że już 2009 roku poseł Wojciech Skurkiewicz zapytał o możliwość dofiansowania z budżetu państwa bądź ze środków unijnych remontu al. Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego, lecz nie otrzymał wówczas żadnej odpowiedzi. W lutym 2015 roku zrobił to po raz drugi, uzyskując odpowiedź od podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Doroty Pyć. Jej fragment brzmi następująco:

[...] w granicach miasta na prawach powiatu zarządcą wszystkich dróg publicznych, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych, jest prezydent miasta. Zatem remont lub przebudowa drogi krajowej nr 9 w granicach administracyjnych miasta Radomia pozostaje w kwestii prezydenta.

- Przypomnę, że premierem była wówczas Ewa Kopacz, a prezydentem Radomia Radosław Witkowski. Radni Platformy wymieniają pana prezydenta jako tego, który najbardziej przyczynił się do uzyskania 93 mln zł. Prawda jest taka, że w tym czasie ani on, ani premier Kopacz nie załatwili nawet złotówki na remont drogi krajowej nr 9 - podkreślał Marek Szary.

 

A jeśli remont będzie droższy, niż kosztorysy inwestorskie

Dla radnego Szarego niepokojąca wydaje się również deklaracja ze strony miasta, dotycząca pokrycia 20% kosztów całej inwestycji.

- A jeśli droga będzie kosztować 150 mln zł? Kto nam dołoży resztę? - pytał szef klubu radnych PiS. - Pan prezydent deklarował w roku 2017, że da na drogę 50%, potem okazało się, że tych pieniędzy nie ma. Teraz może być podobnie. Nie wierzymy w żadną cyfrę zapisaną w tym budżecie przez pana prezydenta, dlatego też na niego nie zagłosujemy - podsumował radny.

 


Radni PiS: Budowa drogi krajowej nr 9 od początku była lekceważona przez Platformę Obywatelską komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się