:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Radni PO do radnych opozycji: Przywróćcie Radomski Program Drogowy [FOTO]

– Wypowiedzi radnych opozycji, jakoby w budżecie miasta były dwa Radomskie Programy Drogowe, okazały się być nieprawdą. 68 ulic, które w tym roku było przyszykowanych do utwardzenia, decyzją radnych opozycji, nie będzie realizowane – mówiła w czasie konferencji radna Marta Michalska-Wilk.

 

Oprócz radnych PO, w briefingu zorganizowanym przed budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego wzięli także udział mieszkańcy tych ulic, które nie znalazły się w poprawce radnych opozycji. Głos zabrali reprezentanci ulic: Iglastej, Barlickiego oraz Garbarskiej.

Krzysztof Sadowski z ulicy Iglastej:

– Staraliśmy się już nie pierwszy rok o utwardzenie tej ulicy. Mieliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i zapewniano nas, że nasza ulica jest wpisana na listy planowanych do utwardzenia w 2018 roku. Teraz dowiadujemy się, że tego utwardzenia nie będzie. Tych radnych, którzy głosowali przeciwko, chciałbym osobiście zapytać, co oni wiedzą o naszych problemach. Zapraszamy ich do nas na wiosnę, będą roztopy, błoto po kolana. Nasza ulica jest co chwilę zalewana, wszystko płynie, nie można wjechać na posesję. Pójdziemy wszędzie i nie odpuścimy tej sprawy.

Ewa Antonik z ulicy Iglastej:

– Jestem 40-latką i mocuję się z tym problemem przez całe życie. To jest niesamowity dyskomfort, a nawet zagrożenie dla zdrowia. Kaptur jest jedną z najstarszych dzielnic Radomia. Jest dzielnicą zaniedbaną, nie ma starań o to, żeby wyglądała lepiej i stała się atrakcją. Mamy chociażby w pobliżu Las Kapturski. Tu chodzi o dobro mieszkańców i dobro naszego miasta, my jesteśmy apolityczni, nas interesują nasze potrzeby, a nie polityka. Może politycy wreszcie pochylą się nad tym?

Jan Adach z ulicy Garbarskiej:

– To, co się dzieje na ulicy Garbarskiej, to jest tragedia. Również złożyliśmy wniosek o modernizację ulicy, mieszkańcy się podpisywali i zostaliśmy z niczym. Ja bym zaprosił tych radnych, którzy głosowali przeciwko, żeby zobaczyli, jak to wszystko wygląda. Prowadzimy różnego rodzaju działalności, nikt nie chce przyjechać do nas ze względu na ten zły stan dróg. Woli jechać gdzie indziej, omijać nas z daleka. Tak nie może być.

Dorota Włodarczyk z ulicy Iglastej:

– Po odrzuceniu dokumentacji nasze pieniądze poszły kolejny raz w błoto. Ja się pytam, co się robi z naszymi podatkami i naszymi pieniędzmi, bez względu na ustrój jaki panuje ani jaka grupa rządząca zatwierdza dane sprawy.

Stanisław Miklewski z ulicy Barlickiego:

– Przez dwa lata staraliśmy się przebrnąć przez barykady administracyjne, oddając swoje własne grunty. Po uzgodnieniu warunków wykonania tych nawierzchni, dowiadujemy się, ze dróg tych nie będzie. To jest jakaś paranoja. Tym wszystkim rajcom, którzy tak zrobili, proponuję, żeby poszli sobie rajcować w Korei przy piwie, a nie w Radzie Miasta. Tam jest ich miejsce.

Maria Zaborska z ulicy Barlickiego:

– Mieszkańcy oddali swoje działki bez odszkodowania, bez żadnych pieniędzy za nie, po to, żeby był zrealizowany Radomski Program Drogowy. Prosimy o przywrócenie tego programu w poprzedniej wersji, żeby dotyczył właśnie gruntowych, a nie remontów dróg asfaltowych. Jeżeli ten program nie zostanie przywrócony, obciążymy wszystkie osoby, które były przeciwko nam. Nie można w ten sposób z ludźmi postępować i zabierać im pieniądze.

Jacek Pawlak z ulicy Iglastej:

– Tych 16 radnych, którzy się sprzeciwili, zapraszam, jak już puści mróz, niech sobie przyjdą na naszą ulicę w normalnych butach i zobaczą, jak to wgląda. Może wtedy zrozumieją nasz ból i nasze cierpienie. 

 

Zdaniem radnej Magdaleny Lasoty, poprawki opozycji były przygotowywane "na kolanie":

– Robienie poprawek do budżetu bez żadnego przygotowania, spowodowało to, co spowodowało. Ulice, które zostały wrzucone do budżetu, są nieprzygotowane, niewymierzone, część z tych ulic nie ma nawet szerokości 5 m, stanowiący wymóg utwardzenia. Prezydent przygotowywał się do Radomskiego Programu Drogowego przez kilka miesięcy, przez ten czas była przygotowywana dokumentacja i zezwolenia.W tej chwili nie robi się nic, panuje zastój – podkreślała radna.

Z kolei radna Marta Michalska-Wilk zwróciła uwagę, że radni opozycji chcą remontu ulic, które są w dobrym stanie:

– Ulica Londyńska czy Paryska są to ulice, które posiadają twardą nawierzchnię, niejednokrotnie w niezłym stanie. Dlaczego mieszkańcy tych ulic gruntowych są gorsi, gdzie jest logika działania radnych opozycji? – pytała radna.

Na zakończenie przewodniczący klubu radnych PO Wiesław Wędzonka zaapelował do radnych opozycji, aby została przywrócona pierwotna wersja Radomskiego Programu Drogowego:

– Chcieliśmy tych mieszkańców wyprowadzić z bagna, z błota, doprowadzić ich do cywilizacji. Okazuje się, że interes pewnej grupy radnych jest ważniejszy. Interes, by pokazać prezydentowi, że stracił większość w Radzie, sprawił, że tak naprawdę dokopano mieszkańcom. Apeluję do radnych, aby jak najszybciej się wycofali z tego szkodliwego działania i przywrócili Radomski Program Drogowy.


Radni PO do radnych opozycji: Przywróćcie Radomski Program Drogowy [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się