:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Radni podebatują nad budżetem 15 stycznia

Informacje z Radomia i okolic , Radni podebatują budżetem stycznia - zdjęcie, fotografia

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik zapowiedział, że na poniedziałek, 15 stycznia, „wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pana prezydenta” zwołuje drugą sesję budżetową.

 

– Myślałem, ze przez okres świąteczno-sylwestrowy emocje opadną i pan prezydent, dając w nowym roku swój pierwszy wywiad, przeprosi w nim radnych, którzy zostali obrażeni. Jeśli nie w imieniu swoim, to swoich współpracowników. Niestety nic takiego się ni stało, a prezydent brnie dalej – mówił przewodniczący Rady Miejskiej. – Hasło „Zgoda zmieni radom” jest hasłem pustym. Nawet sam pan prezydent, kiedy je wypowiada, to się uśmiecha. To pokazuje, jak prezydent podchodzi do tego hasła i że jest ono zwykłą grą PR-owską.  

Jak podkreślał Dariusz Wójcik, mimo braku przeprosin ze strony prezydenta, na poniedziałek, 15 stycznia zostanie zwołana druga sesja budżetowa.

– Moja rola jako przewodniczącego Rady Miejskiej na tym etapie się zakończyła. Teraz od prezydent będzie zależeć, czy ten budżet zostanie uchwalony – tłumaczył szef Rady Miejskiej.  

Na tę chwilę klub radnych Prawa i Sprawiedliwości deklaruje, że nie zagłosuje za przyjęciem tegorocznego budżetu.

– W naszej ocenie ten budżet jest słaby, typowo wyborczy. Przesłanki, które świadczyły o tym, że nie poparliśmy budżetu, nie zostały usunięte. Prezydent nie chce z nami rozmawiać, bo gdyby chciał, to spotkałby się z nami, a nie rozmawiał przez media – tłumaczył Dariusz Wójcik. – My jako Prawo i Sprawiedliwość wniesiemy swoje poprawki i zobaczymy, jak pan prezydent do nich podejdzie. Wszystko w rękach pana prezydenta. W takiej formie, jak jest teraz, na pewno nie poprzemy tego budżetu

Wspomniane poprawki mają dotyczyć służby zdrowia, edukacji oraz bezpieczeństwa.

 

Do decyzji przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Wójcika odniósł się prezydent Radomia Radosław Witkowski. Przypomniał, że radni mają czas na uchwalenie budżetu do 31 stycznia br. Jeśli tego nie zrobią, budżetem zajmie się Regionalna Izba Obrachunkowa. 

– Każdy termin jest absolutnie dobry. Jeśli spotkamy się 15 stycznia, to będzie okazja, aby przekonywać Radę Miejską i każdego z radnych z osobna do popracia tego budżetu. Chyba, że pan przewodniczący zamierza przedstawić swój autorski projekt budżetu, tego nie wiem.

Na pytanie, czy prezydent posiada większość w Radzie Miejskiej, która poprze budżet, Radosław Witkowski odpowiada:

– Jak pan przewodniczący wyznaczy termin Rady Miejskiej na 15 stycznia, to 15 stycznia będziemy rozmawiać o projekcie budżetu i będziemy się przekonywać.

 

Małgorzata Stasiak


Radni podebatują nad budżetem 15 stycznia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się