:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Radni zadecydowali. Józef Grzecznarowski został honorowym obywatelem Radomia

Ważne, Radni zadecydowali Józef Grzecznarowski został honorowym obywatelem Radomia - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, podczas 76. sesji Rady Miejskiej w Radomiu, radni zadecydowali o nadaniu Józefowi Grzecznarowskiemu tytułu honorowego obywatela miasta Radomia.

 

Przypomnijmy, wniosek z podpisami ponad 1. tys. mieszkańców Radomia wpłynął wpłynął do Rady Miejskiej 19 marca tego roku. Następnie otrzymał pozytywną opinię Komisji Kultury.

Wcześniej na ten pisaliśmy także TUTAJ i TUTAJ

W głosowaniu nad projektem uchwały wzięło udział 19 radnych. „Za” głosowało 15 radnych, a „przeciw” było 4. Nikt nie wstrzymał się od głosu. 

Wśród głosujących „za” był m.in. radny Kazimierz Wożniak. 

- Cieszę się, że Rada większością 15 głosów przyjęła uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa miasta Radomia panu Józefowi Grzecznarowskiemu. Jest to osoba, która zostawiła trwały ślad w historii miasta Radomia. Jego działalność przedwojenna dwukrotnie jako prezydenta miasta Radomia, ławnika magistratu, członka zarządu miasta Radomia, a następnie w okresie powojennym jako działacza gospodarczego przyczyniła się do rozwoju miasta Radomia. W okresie przedwojennym stał on m.in. za uruchomieniem wodociągów miejskich, budową gazowni miejskiej, ściągnął firmy typu Bata, Ericsson do miasta Radomia, Natomiast w okresie powojennym przyczynił się do rozwoju gospodarczego Radomia. Dzięki niemu powstały wysokie budynki przy ul. Kościuszki, budynki przy ul. Filtrowej, a następnie wybudowane było osiedle XV-lecie. Według mnie i środowiska spółdzielczego, w pełni zasłużył na to, żeby być honorowym obywatelem miasta Radomia - tłumaczył swoją decyzję radny Kazimierz Woźniak.

Za przyznaniem tytułu honorowego obywatela miasta Radomia głosował również radny Wiesław Wędzonka.

- Zostałem przekonany do tego, że był bardzo dobrym prezydentem i Radom jako miasto zyskał za jego dwukrotnej kadencji, natomiast w opinii IPN-u również nie było żadnych zarzutów co do osoby pana Grzecznarowskiego, w związku z tym nie widziałem przeszkód, które by uniemożliwiały zagłosowanie na „tak” - mówił radny Wiesław Wędzonka. 

Na „nie” był natomiast radny Marek Szary. 

- Po pierwsze, to jest osoba zmarła, w związku z tym nasz regulamin praktycznie nie przewiduje udzielania honorowego obywatelstwa Radomia. Muszą być jakieś wyjątkowe przypadki, ten akurat taki nie jest. Po drugie, uważam, że prezydentowi nie należy się tytuł za to, że robi dużo dobrego dla Radomia i że się stara, bo za to się otrzymuje pieniądze. Dlaczego więc mielibyśmy mu nadać honorowe obywatelstwa? Jednak Rada przegłosowała to większością głosów i ja to akceptuje - pdsumował radny Marek Szary. 


Radni zadecydowali. Józef Grzecznarowski został honorowym obywatelem Radomia komentarze opinie

  • gość 2018-07-03 23:43:38

    Nareszcie!Chciałbym doczekać prezydenta który będzie miał choć zbliżone osiągnięcia ,

Dodajesz jako: Zaloguj się