:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Radom wczoraj i dziś. 50 lat w obiektywie Wojciecha Stana

Kiedy: 2018-11-08 , godzina: 18:00 | Gdzie: Resursa Obywatelska

Wystawy, Radom wczoraj dziś obiektywie Wojciecha Stana - zdjęcie, fotografia

Galeria „Resursa” zaprasza w czwartek, 8 listopada o godz. 18.00 na spotkanie z artystą Wojciechem Stanem i prezentację jego fotografii pt. „Radom wczoraj i dziś. 50 lat w obiektywie Wojciecha Stana”.

Autor z wykształcenia jest historykiem sztuki. Studiował również w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. W latach 1972 -1991 pracował jako fotoreporter Centralnej Agencji Fotograficznej w Warszawie, dla której realizował zadania w kraju i za granicą. Uczestniczył w narodowych wyprawach do polskich stacji polarnych w Arktyce i na Antarktydzie.

Posiada bogaty dorobek artystyczny, prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego zdjęcia znajdują się w ponad 60 publikacjach.

W swoich zbiorach posiada zarówno unikatowe zdjęcia starego Radomia, jak i współczesne. Szereg z nich mogliśmy oglądać na kilku wystawach artysty, ale także od 2000 roku (wtedy to powstało pierwsze wydawnictwo) w sześciu albumach poświęconych naszemu miastu. W nich Autor fotografii podsumowuje różne fakty z życia Radomia oraz publikuje reprodukcje tych zdjęć, do których ma szczególny sentyment.

Na spotkaniu w Resursie Wojciech Stan w fotograficznym skrócie przybliży nam 50-letnią historię swojego i naszego Miasta.

 

Źródło i foto: Resursa Obywatelska 

Radom wczoraj i dziś. 50 lat w obiektywie Wojciecha Stana komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się