:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Radom zagrożony epidemią odry?

Ważne, Radom zagrożony epidemią - zdjęcie, fotografia

Z racji pojawienia się w województwie mazowieckim już kilkunastu jednostek chorobowych odry, zapytaliśmy Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu Panią Lucynę Wiśniewską – czy istnieje zagrożenie epidemią w Radomiu?

- Tak, istnieje taka potencjalna możliwość  - odpowiada Lucyna Wiśniewska - Szczególnie wśród ludzi, którzy nie zostali poddani szczepieniom ochronnym. Przyczyną pojawienia się choroby może być jej import z zagranicy. Pracuje u nas dużo robotników obcokrajowców, którzy podróżując do domu, szczególnie za wschodnia granicę, narażeni są na zarażenie chorobą, którą następnie mogą "przywieźć" do Polski.

- Choroba jest bardzo zakaźna, może nastąpić np. drogą kropelkową, potrafi się bardzo szybko rozprzestrzeniać. - kontynuuje dyr. Wiśniewska - Chociaż jej przebieg sam w sobie, oprócz nielicznych wyjątków, jest niegroźny. Groźne mogą być powikłania takie jak: zapalenie opon mózgowych czy zapalenie mózgu.

- Dziwię się ludziom, którzy idąc za trendem płynącym z zachodu, ulegają modzie na nieszczepienie. Odrzucając dobrodziejstwo, jakim jest szczepienia, narażają swoje dzieci i inne osoby na zagrożenie chorobami zakaźnymi.

Na konferencji prasowej Główny Inspektor Sanitarny potwierdził, że wykryte ogniska odry pochodzą z "importu" z zagranicy. Nie stwierdzono rodzimych przypadków tej choroby, a tym bardziej nie istnieją żadne potwierdzone przypadki powikłań poszczepiennych.


Radom zagrożony epidemią odry? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-11-04 15:42:40

  Importu czy imigrantów? Co to teraz choroby importujemy płacimy za nie?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-05 05:51:55

  Nie od dziś brudasy przywoza tu różne chorubska, więcej tego bydła niech wpuszczaja, bo przecież oni biedni nie mają się gdzie podziaac, jak nie biją to zabijaja gwalca no Polska chyba tych skurwieli już wystarczy

 • gość 2018-11-05 08:06:29

  Ziemba znalazł przyczynę tzw"epidemii", 31 grudnia 2018r. kończy się okres ważności szczepionki na odrę, więc... robi się z igły widły, nagłaśnia w mediach o "epidemii" 100 pare przypadków na 38 ml ludności.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-05 15:58:31

  W naszej przychodni endomed zawsze trzeba czekać na szczepienie od dwóch do trzech tygodni dziecko w tym czasie może zachorować , moja córka 19 miesięczna jeszcze nie udało się zaszczepić , teraz próbowałam najszybciej muszę czekać do 20 i pewnie dziecko zdąży się pochorować szok ja mam czekać a epidemia trwa krew mi się gotuje jak mam szczepić przez te terminy .

Dodajesz jako: Zaloguj się