:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Radomiak ma nowego trenera

Piłka Nożna, Radomiak nowego trenera - zdjęcie, fotografia

Dariusz Banasik będzie trenerem Radomiaka w sezonie 2018/2019.

Dariusz Banasik jest absolwentem AWF w Warszawie. Pracę szkoleniową rozpoczynał jako asystent w Delcie Warszawa, gdzie pracował m.in. z Robertem Lewandowskim. Dwanaście lat spędził w Legii Warszawa, gdzie przeszedł wszystkie szczeble rozwoju od najmłodszych roczników Akademii, a skończywszy na Młodej Ekstraklasie U-21, gdzie zdobył dwa mistrzostwa i vicemistrzostwa Polski. Prowadził również przez pół roku rezerwy Legii Warszawa, które zostawił na pierwszym miejscu w III lidze po rundzie jesiennej. Podczas pracy w Legii pod jego okiem rozwijało się wielu zawodników, którzy w późniejszym czasie trafili do pierwszego zespołu, jak choćby Maciej Rybus, Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk, Michał Żyro, Dominik Furman, Daniel Łukasik, Rafał Wolski, czy Jakub Kosecki. Po odejściu z Legii dwa lata pracował w Zniczu Pruszków, gdzie w drugim sezonie pracy awansował do I ligi i doprowadził zespół do 1/4 finału Pucharu Polski, odpadając dopiero w dwumeczu z drużyną Lecha Poznań. Ostatnie dwa sezony spędził na boiskach I ligi w Zagłębiu Sosnowiec i Pogoni Siedlce.

Podczas swojej trenerskiej kariery, Dariusz Banasik prowadził kilku obecnych zawodników Radomiaka - Artura Halucha, Patryka Mikitę, Bartosza Skowrona, Michała Grudniewskiego i Macieja Świdzikowskiego.

Do sztabu szkoleniowego dołącza także Artur Węska, który w przeszłości pracował jako asystent trenera w Zniczu Pruszków, a ostatnio w Pogoni Siedlce. Będzie pełnił funkcję pierwszego asystenta trenera Dariusza Banasika.

 

Źródło i foto: www.radomiak.pl

Radomiak ma nowego trenera komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się