:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Radomska Nowoczesna apeluje o zakup oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli [FOTO]

W piątek, 12 stycznia przed budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się konferencja prasowa radomskiej Nowoczesnej, w trakcie której przedstawiciele partii apelowali do władz miasta o sfinansowanie zakupu oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli.

 

- Stoimy przed tym budynkiem nie bez przyczyny, w najbliższy poniedziałek, radni zadecydują, czy nasze miasto będzie miało szansę na rozwój czy też stanie się ofiarą wojny między Platformą a PiS-em. Wojny, przez którą cierpią wszyscy radomianie - mówił Patryk Fajdek, członek Zarządu radomskiej Nowoczesnej. - Co gorsza, sesja budżetowa przykrywa inny poważny problem, którym są zanieczyszenia w naszym mieście. Ani radni, ani miasto nie robią nic, aby ten problem rozwiązać.

Zdaniem działaczy partii elementem walki o świeże powietrze powinno być pozyskanie środków z RPO, wprowadzenie działań edukacyjnych oraz zwiększenie kwoty na wymianę pieców w Radomiu. 

- Mamy świadomość tego, że nie wszystko da się zrobić od razu, dlatego proponujemy, aby dzisiaj uczynić pierwszy krok ku dobremu i zająć się niwelowaniem skutków tych działań - mówiła Ewa Zarychta z Nowoczesnej - Z powodu smogu najbardziej cierpią dzieci, zwłaszcza te w wieku przedszkolnym. Dlatego apelujemy do władz miasta, aby zakupiły z budżetu miejskiego oczyszczacze powietrza dla radomskich przedszkoli.

Z obliczeń partii wynika, że na zakup filtrów potrzeba kwoty ok. 500 tys. zł. 

- To jest niewielki koszt, który obejmuje 5000 tys. dzieci i 25 publicznych przedszkoli z naszego miasta - dodaje Ewa Zarychta. - Te oczyszczacze przynoszą efekty cały rok, bo powodują nie tylko oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń, ale także filtrują bakterie, wirusy i alergeny.

Liderka radomskiej Nowoczesnej Katarzyna Kalinowska podkreśla, że trzeba jak najszybciej podjąć stanowcze i radykalne działania, które by doprowadziły do tego, że w naszym mieście oddychałoby się swobodniej.

- Proponujemy bardzo konkretną uchwałę, z którą będziemy chcieli zapoznać radnych i pana prezydenta na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej - zapowiada przewodnicząca. - Z tego miejsca apelujemy o porozumiemie wokół budżetu i przyjęcie naszej poprawki, która będzie pierwszym etapem strategii antysmogowej w Radomiu.


Radomska Nowoczesna apeluje o zakup oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli [FOTO] komentarze opinie

 • gość 2018-01-28 21:51:29

  Bardzo dobrze. NMy w naszej wiosce zrzuciliśmy się z rodzicami. W media expercie taki solidny kosztuje 2000, więc wysżły groszowe kwoty.

 • piotr - niezalogowany 2018-02-02 23:59:28

  Dobry pomysł! Ja od roku korzystam z oczyszczacza philipiak. Oczyszczacz pracuje 24h/7 na najcichszym biegu, aby nie przeszkadzał podczas spania. Oczywiście po wietrzeniu pokoju 30 minut puszczam go na max. Zmiany na lepsze zauważyłem po pierwszym tygodniu. Jako osoba z alergią zawsze miałem zatkany nos - teraz tego problemu nie mam. Dodatkowo o wiele lepiej mi się śpi w takim pokoju.

 • gość 2018-02-03 21:29:53

  My podobnie, nawet trochęnas zainspirował ten pomysł. Przedszkoe kasy nie ma więc rodziece zadziałali.

 • grzesiek - niezalogowany 2018-02-08 11:05:42

  Piotrze, a ten oczyszczacz philipiak to jakie ma funkcje? Możesz coś więcej o nim napisać?

 • bona - niezalogowany 2018-02-09 23:59:56

  Gdzie można kupić taki oczyszczacz?

 • MartaKowalewska - niezalogowany 2018-02-10 17:04:28

  Witam! Grzesiek może ja pomogę. Filtr powietrza Air Purifier marki Philipiak zwiększa komfort oddychania oraz: usuwa dym i pyłki, zwalcza nieprzyjemne zapachy, oczyszcza powietrze ozonem usuwając wirusy, koncentruje jony ujemne, rozkłada formaldehyd, sterylizuje promieniami UV / fotokatalizator oraz usuwa bakterie chorobotwórcze, pleśnie i grzyby. Pozdrawiam, Marta Kowalewska Online Ekspert marki PHILIPIAK

 • MartaKowalewska - niezalogowany 2018-02-10 17:13:11

  Witam! Bona, wspomniany filtr Air Purifier możesz kupić w naszym sklepie internetowym lub w jednym z salonów stacjonarnych Philipiak. Zachęcam do zakupu. Pozdrawiam, Marta Kowalewska Online Ekspert marki PHILIPIAK

Dodajesz jako: Zaloguj się