:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Radomski Program Drogowy. W budżecie znajdzie się poprawka opozycji

Ważne, Radomski Program Drogowy budżecie znajdzie poprawka opozycji - zdjęcie, fotografia

Zaproponowany przez prezydenta Radomski prpgram Drogowy nie znajdzie się w tegorocznym budżecie. Zamiast 68 ulic gruntowych utwardzonych zostanie kilkanaście ulic, zgłoszonych przez opozycję.

 

W ostatnim tygodniu prowadzone były analizy prawne. Miały one za zadanie rozwiać wątpliwości, które się pojawiły po ostatniej sesji budżetowej. Otóż, pod głosowanie trafiły dwie poprawki: autopoprawka prezydenta, który proponował wprowadzenie do budżetu Radomskiego Programu Drogowego z listą 68 ulic i poprawka opozycji, obejmująca kilkanaście ulic. Decyzją radcy prawnego Rady Miejskiej, w budżecie znajdzie się poprawka opozycji. 

– Szkoda, że m.in. radni Dariusz Wójcik, Marek Szary, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz czy Jan Pszczoła wykazali tyle determinacji, by zablokować Radomski Program Drogowy. To program, który zaproponowałem mieszkańcom Radomia dwa lata temu. W  utwardzanie ulic gruntowych zainwestowaliśmy już 18 milionów złotych. Bardzo liczyłem na to, że w tym roku kolejne 8 milionów zostanie zainwestowane w ponad 60 ulic, co niewątpliwie przyczyniłoby się do rozwiązania tego poważnego dla mieszkańców problemu. W zamian radni opozycji zaproponowali program drogowy obejmujący zaledwie kilkanaście ulic, z których część ma utwardzoną nawierzchnię – wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski.

Jednocześnie zapowiada, że zrobi wszystko, aby przywrócić prawdziwy Radomski Program Drogowy, 

– Mam nadzieję, że mimo iż to rok wyborczy, przyjdzie opamiętanie i radni opozycji reprezentowani przez czwórkę liderów, będą chcieli rozwiązywać problemy radomian – dodaje gospodarz naszego miasta.


Radomski Program Drogowy. W budżecie znajdzie się poprawka opozycji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się