:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Radosław Witkowski komentuje wypowiedzi posłów PiS w sprawie Air Show

Informacje z Radomia i okolic , Radosław Witkowski komentuje wypowiedzi posłów sprawie - zdjęcie, fotografia

Prezydent Radosław Witkowski skomentował wypowiedzi posłów Prawa i Sprawiedliwości odnoszących się do organizacji Międzynarodowych Pokazów Air Show.

„W ostatnim czasie w wypowiedziach posłów Prawa i Sprawiedliwości Marka Suskiego, Andrzeja Kosztowniaka i Wojciecha Skurkiewicza, pojawiło się kilka kłamstw, które w mojej ocenie są przykładem drwiny z inteligencji mieszkańców Radomia. Nie będę pisał zbyt długo, ponieważ jestem zajęty przygotowaniami do Air Show, ale krótko odniosę się do kilku poruszanych kwestii:

1. Kłamstwo: „Posłowie PiS musieli bardzo przekonywać prezydenta Radomia do zorganizowania Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017”.

W rzeczywistości miastu od początku bardzo zależało na organizacji Międzynarodowych Pokazów Air Show, a zaangażowanie posłów Prawa i Sprawiedliwości było w tej kwestii znikome.

2. Kłamstwo: „Prezydent chciał jednodniowego Air Show”.

Prawda jest taka, że od początku zabiegaliśmy o dwudniowe Międzynarodowe Pokazy Air Show. Propozycja jednodniowej imprezy odnosiła się wyłącznie do zaproponowanego w pewnym momencie przez MON skromnego pikniku lotniczego.

3. Kłamstwo: „Wszystko było ustalone. Na sesji 1 czerwca, miały być zatwierdzone ustalenia, a nagle prezydent zaczął robić jakieś problemy”.

W rzeczywistości 1 czerwca, tuż przed sesją, otrzymaliśmy informację, z której wynikało, że dotychczasowe ustalenia są nieaktualne i nagle nie rozmawiamy już o Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show, lecz jedynie o pikniku lotniczym. Stanowisko radnych (radni PiS nie wzięli udziału w głosowaniu) było sprzeciwem wobec takiego obniżenia rangi imprezy. Za to radnym jeszcze raz dziękuję.

4. Kłamstwo: „Miasto ponosiło koszty organizacyjne: sprzątania, komunikacji itd.”

W rzeczywistości miasto nie ponosiło tych kosztów. W 2015 roku umowa z wojskiem była tak skonstruowana, że poniesione przez miasto nakłady były zwracane przez stronę wojskową.

5. Arogancja: „Panu prezydentowi, nie dość, ze trzeba było dać pieniądze to jeszcze lektykę i wyposażyć ją w miękkie poduszki”.

Bez komentarza. Takie zdanie świadczy tylko o poziomie osoby wypowiadającej te słowa, czyli pośle Marku Suskim.

6. Przesada: „Pan Prezydent powinien się nisko pokłonić ministrowi Antoniemu Macierewiczowi”.

Nam, w przeciwieństwie do wypowiadającego te słowa posła Andrzeja Kosztowniaka, zależy na partnerskich stosunkach z MON i działaniach opartych na dotrzymywaniu danego słowa.

7. Prawda: „Nie byłem przy ustaleniach miasta z wojskiem”.

To jedyne prawdziwe zdanie wypowiedziane przez posła Suskiego. Być może właśnie w tym problem, że posłowie PiS nie uczestniczyli w żadnych rozmowach i nie pomagali w przygotowaniach do Air Show” – czytamy w komentarzu wystosowanym przez prezydenta.

 

Karolina Kozieł

Radosław Witkowski komentuje wypowiedzi posłów PiS w sprawie Air Show komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się