:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Radosław Witkowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Radomia [FOTO]

Platforma Obywatelska i Nowoczesna idą razem do wyborów samorządowych w Radomiu.

W czwartek, 14 czerwca zostało podpisane porozumienia między strukturami Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w Radomiu.

- Platforma Obywatelska i Nowoczesna idą ze wspólnych list w wyborach samorządowych. Wspólnym kandydatem w wyborach na prezydenta Radomia jest Radosław Witkowski. Mając świadomość tego, że Radom ma dobrego gospodarza, jesteśmy przekonani, że kandydatura Radosława Witkowskiego poparta również przez nasze formacje polityczne pomoże, by pan prezydent uzyskał reelekcję – powiedział Rafał Rajkowski, przewodniczący PO w Radomiu.

- Radom jest kolejnym miejscem, w którym finalizujemy porozumienie. Samorząd wymaga obrony, bo grozi mu centralizacja i zabieranie obywatelom decyzji dotyczących społeczności lokalnych – dodał Andrzej Halicki, przewodniczący struktur PO regionu Mazowieckiego.

Jak mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz, by dobrze funkcjonował samorząd, należy wsłuchiwać się w głos mieszkańców.

- Dzisiaj spotykamy się w Radomiu, aby mówić o naszej koalicji obywatelskiej. Do zawarcia tego porozumienia motywowało nas przede wszystkim poczucie odpowiedzialności, bo uważamy, że jedno z największych miast na Mazowszu zasługuje na to, aby tutaj górę wziął rozsądek nad ideologią, aby rzetelna praca stała nad „Misiewiczami” bez kompetencji i zasługuje na to, aby decyzje o mieście były podejmowane po wsłuchaniu się w głos mieszkańców, a nie zapadały na Nowogrodzkiej – uważa przewodnicząca struktur regionu mazowieckiego Nowoczesnej.

Na razie politycy nie zdradzają kandydatów do list wyborczych, ale wiadomo, że w okręgu nr 3 a wiec Borki wspólną listę będzie otwierała przedstawicielka Nowoczesnej - Katarzyna Kalinowska.

- Radomianie chcą żyć w bezpiecznym i nowoczesnym mieście. Chcą dobrze zarabiać. Odpowiedzialny samorządowiec to właśnie taki, który wsłuchuje się w głos mieszkańców, który nie jest przyspawany do szyldu partyjnego i potrafi rozmawiać ze wszystkimi. Będzie to koalicja oparta na rozsądku, kompetencjach i wspólnej wizji miasta – zadeklarowała Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca struktur Nowoczesnej w Radomiu.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski podziękował za poparcie i zadeklarował, że chce nadal poprzez pełnienie swojej funkcji rozwijać miasto.

- Dziękuję za poparcie. Od czterech lat konsekwentnie zmieniamy Radom. Chcemy to robić w dalszym ciągu. O konkretach będziemy jeszcze mówić. Niezależnie od wszystkiego, będziemy wspólnie walczyć o zwycięstwo – powiedział Radosław Witkowski.


Radosław Witkowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Radomia [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się