:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Radosław Witkowski: Przebudowa al. Wojska Polskiego musi być wyłączona z rywalizacji politycznej

Ważne, Radosław Witkowski Przebudowa Wojska Polskiego wyłączona rywalizacji politycznej - zdjęcie, fotografia

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przedstawił plany na remont alei Wojska Polskiego i nawoływał do apolitycznego podejścia do sprawy.

- Od początku mieliśmy świadomość, w jakim stanie znajduje się wiadukt na ulicy Wojska Polskiego, ale dziś mamy sytuację nadzwyczajną. Nie chcę w tej chwili mówić o tym, kto co obiecywał, kto co zrobił, nie zrobił albo zaniechał. Chcę powiedzieć jasno, dziura w tym wiadukcie nie może mieć jakiegokolwiek kontekstu politycznego, przebudowa wiaduktu musi być całkowicie wyłączona z bieżącej rywalizacji politycznej – powiedział prezydent.

Radosław Witkowski przedstawił także plany miasta dotyczące przebudowy tej newralgicznej trasy.

- W ubiegłym roku zrobiliśmy projekt tej przebudowy, w ciągu kilku dni wystąpimy o pozwolenie na budowę i mam nadzieję, że otrzymamy je w przeciągu dwóch miesięcy. Wtedy będziemy gotowi, aby ogłosić przetarg na modernizację Wojska Polskiego. Mamy świadomość, że jest to modernizacja kosztowna. Pochłonie około 120 mln zł. Jako miasto jesteśmy gotowi finansować tę modernizację w wysokości 20% - powiedział prezydent.

Radosław Witkowski zaznaczył, że Wojska Polskiego jest drogą krajową, a ruch w tym miejscu generowany jest głownie przez samochody przejeżdżające przez nasze miasto a w dużej części tiry polskie i zagraniczne. W związku z tym liczy na pomoc władz krajowych. Zadeklarował także chęć współpracy z parlamentarzystami ziemi radomskiej.

- By skutecznie poprowadzić tą inwestycję potrzebujemy współpracy z obecnym rządem, ale również z parlamentarzystami, którzy reprezentują ziemię radomską. W przyszłym tygodniu poinformuję ministra infrastruktury oraz radomskich posłów o naszych zamierzeniach, o tym jak możemy to sfinansować, ale biorąc pod uwagę, że jest to droga krajowa i ma strategiczne miejsce w układzie drogowym w Polsce liczymy na dobrą współpracę z rządem – zadeklarował prezydent.

 

Karolina Kozieł

Fot.: Radosław Witkowski Facebook


Radosław Witkowski: Przebudowa al. Wojska Polskiego musi być wyłączona z rywalizacji politycznej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się