:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Rafał Rajkowski: Platforma Obywatelska nigdy nie była tak silna jak dzisiaj [FOTO]

- Stanowimy dziś jedną drużynę. Ten wynik wyborczy pokazuje, że Platforma nigdy nie była tak silna jak dzisiaj – mówi Rafał Rajkowski, nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Radomiu.

W sobotę, 2 grudnia, Rafał Rajkowski został wybrany na nowego szefa radomskich struktur partii. Głosowało na niego 131 członków PO, czyli 70%. Jego kontrkandydatem był Wiesław Wędzonka.

Rafał Rajkowski nie krył zadowolenia z frekwencji w wyborach wewnętrznych i zaznaczył, że w partii jest dużo pozytywnej energii, którą chcą przekazywać mieszkańcom Radomia.

- Tak wysoka frekwencja, powyżej 93% stanowi swoisty rekord, jeżeli chodzi o miasta w Polsce. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Jesteśmy naładowani taką pozytywną energią do pracy, chcemy pokazywać to, co robi dzisiaj władza Platformy radomskiej w mieście, to wszystko, co robi pozytywnego. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy w tak mocnej drużynie nie byli problemem dla naszych oponentów politycznych. Jestem przekonany, że dzisiaj wszystkie wypowiedzi naszych oponentów politycznych, te takie bardzo niekorzystne zmienią się bardzo szybko, one są tylko i wyłącznie przez to, że jest pewnego rodzaju obawa, że Platforma jest tak silna i zjednoczona jak nigdy. Liczę na to, że ten efekt naszej pracy będzie bardzo szybko dostrzeżony przez mieszkańców Radomia – przekonuje nowy przewodniczący.

Rafał Rajkowski podziękował także za wybór jego osoby na to stanowisko oraz swojemu konkurentowi, Wiesławowi Wędzonce. Zaznaczył, że chętnie będzie współpracował ze wszystkimi.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali głos na moją osobę, którzy uwierzyli w to, że również możemy trochę wewnętrznie zmienić tą Platformę a jednocześnie podziękować mojemu konkurentowi, panu Wiesławowi. Wiesław bardzo ci dziękuję za dobrą współpracę podczas tej kampanii, liczę na tą dobrą współpracę. Chciałbym wykorzystać doświadczenie wszystkich osób w Platformie. Będę osobą, która będzie łączyła to doświadczenie z tą energią, świeżością wszystkich osób, które dzisiaj mają tak dużo tej pozytywnej energii, że jesteśmy w stanie wspólnie góry przenosić - powiedział Rafał Rajkowski.

Nowy przewodniczący jest także otwarty na współpracę z posłami Anną Białkowską i Leszkiem Ruszczykiem, którzy poparli w wyborach Wiesława Wędzonkę.

- Inaczej sobie tego nie wyobrażam, niejednokrotnie uczestniczyliśmy w wielu kampaniach. Nie ukrywam, że mamy odmienne zdania, co do wielu rzeczy, ale to nie jest powód na to, żeby się poobrażać, żeby nie wykorzystać tego potencjału. Z pewnością bardzo szybko usiądziemy do stołu i będziemy rozmawiać, jak ta współpraca ma wyglądać – deklaruje Rafał Rajkowski.

Andrzej Łuczycki zaznacza, że tylko zjednoczona Platforma Obywatelska jest gwarantem sukcesu.

- Jesteśmy załoga jednego okrętu, wielkiego okrętu, który się nazywa Platformą Obywatelską. Na tym okręcie, na pokładzie, który się nazywa Radom został zmieniony dowódca, ale żaden członek załogi tego okrętu nie został wyrzucony za burtę, ani żaden członek załogi nie wypadł za burtę i mam nadzieję, że tak będzie. Mamy określony cel, kurs tego okrętu to jest wolne, demokratyczne, silne państwo, które się nazywa Polska, oparte na konstytucji, która mówi o autentycznym trójpodziale władzy. Chcemy także kontynuować misję, zaczętą przez prezydenta Radosława Witkowskiego wyprowadzania Radomia z marazmu, który był do tej pory. Każdy z tej załogi, która się nazywa Platforma od admirała do majtka jest w tej misji potrzebny, aby osiągnąć ten cel. Jeżeli jesteśmy wszyscy tutaj wspólnie to ten cel osiągniemy – mówi Andrzej Łuczycki.

 

Karolina Kozieł


Rafał Rajkowski: Platforma Obywatelska nigdy nie była tak silna jak dzisiaj [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się