:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Rafał Rajkowski: Radom otrzymuje więcej środków unijnych od Płocka

Informacje z Radomia i okolic , Rafał Rajkowski Radom otrzymuje więcej środków unijnych Płocka - zdjęcie, fotografia

Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego, szef radomskiej PO oraz Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych odnieśli się do konferencji polityków PiS którzy mówili, że Radom traktowany jest po macoszemu, jeżeli chodzi o podział środków unijnych na Mazowszu.

- Chcielibyśmy odnieść się do konferencji polityków PiS Jakuba Kowalskiego i Radosława Fogla. Panowie usilnie starają się udowodnić tezę, że do subregionu radomskiego od początku Regionalnego Programu Operacyjnego trafiają bardzo małe środki. Nie zgadzamy się z tym. Odnosząc się do kwestii środków unijnych chciałbym na początku powiedzieć, że usilnie politycy PiS od jakiegoś czasu w swoich stanowiskach i interpelacjach kierowanych do Zarządu Województwa Mazowieckiego chcieli się dowiedzieć, jak to wygląda. Dostawali kompleksową wiedzę w postaci odpowiedzi na interpelacje podpisywane przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z której jednoznacznie wynikało, jak duże pieniądze trafiały do subregionu radomskiego – mówi Rafał Rajkowski.

Jak poinformował Rafał Rajkowski, w zakończonej perspektywie do subregionu radomskiego w ramach środków unijnych RPO trafiło 1 013 279 717, 81 zł.

- Pokazuję te pieniążki dlatego, że przez ostatnie 10 lat próbowano nam wszystkim udowodnić tezę, że Radom jest miastem do którego trafiają zbyt małe środki. Otóż chcę jasno powiedzieć, że ta kwota jest najwyższą kwotą z tych byłych miast wojewódzkich, które trafiły do subregionu. Dla porównania tak często przytaczane miasto Płock otrzymało 682 300 671, 02 zł – tłumaczy członek zarządu województwa mazowieckiego.

Rafał Rajkowski odniósł się także do zarzutów polityków PiS, że do naszego miasta trafia zbyt mało pieniędzy na wyrównywanie szans.

- Panowie radni mówią również o tym, że tych pieniędzy na wyrównywanie szans jest dla Radomia zbyt mało. Jestem tego samego zdania. To od nas polityków zależy, ile uda się ściągnąć tych pieniędzy, natomiast mamy świadomość, że to jest forma konkursowa, składa się wnioski do oceny. W ramach środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, środki które dotyczą rynku pracy, możliwości szkoleń, edukacji, do Radomia trafiło ponad 830 mln zł, w tym czasie Płock dostał połowę tych środków. Myślę, że ta teza, którą wygłaszają panowie nie ma potwierdzenia w danych. Apeluję do panów, aby te swoje wypowiedzi troszeczkę stonowali – dodaje Rafał Rajkowski.

Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Funduszy Unijnych przedstawił szczegóły RPO i podkreślił, jak dużo środków unijnych trafia także do przedsiębiorców z subregionu radomskiego.

- Mazowsze jest w tej chwili jednym z czterech najlepiej kontraktujących i wydatkujących środki województw. Nie ma żadnego zagrożenia dla utraty środków przez Mazowsze. Region radomski otrzymał 381 mln zł zakontraktowanych już dzisiaj w podpisanych umowach. Bardzo ważne znaczenie ma także ilość projektów realizowanych przez przedsiębiorców. To jest blisko 100 umów na ponad 80 mln zł. To są realne pieniądze, które trafiają do przedsiębiorców z subregionu radomskiego. Praktycznie każdy wniosek złożony przez przedsiębiorcę z subregionu radomskiego otrzymuje dofinansowanie. To jest znacznie więcej, niż w innych subregionach – podkreśla Mariusz Frankowski.


Rafał Rajkowski: Radom otrzymuje więcej środków unijnych od Płocka komentarze opinie

  • Rutkowski - niezalogowany 2018-10-05 22:43:07

    Chyba nawet on w to nie wierzy .

Dodajesz jako: Zaloguj się