:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Raz się żyje - historie pisane rowerem cz. II

Kiedy: 2017-10-13 , godzina: 16:00 | Gdzie: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Inne, żyje historie pisane rowerem - zdjęcie, fotografia

MOK Amfiteatr zaprasza w sobotę, 13 października, na drugie z cyklu spotkań z rowerowymi obieżyświatami. Pomysłodawczynią cyklu jest Beata Jemiołowska.

 

Gościem pierwszej części – Rower góral i na Ural – będzie Dominik Szmajda.

– Latem 2012 roku udałem się do północnej Rosji, a dokładnie na Ural Polarny i tundrę jamalską. Nigdy wcześniej nie podróżowałem w kierunku północnym. Chciałem przekonać się czym tak naprawdę jest tundra, wytarzać się w niej trochę i sprawdzić, czy da się po niej jechać na rowerze – zaczyna swoją opowieść Dominik Szmajda, podróżnik, fotograf, na co dzień wydawca (Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd Kazimierza Nowaka). W ostatnich latach odbył kilka wypraw rowerowych: Maroko, Sahara Zachodnia, Mauretania, Mali, Libia, Czad i Kamerun. Laureat nagród na festiwalach podróżniczych, autor wystaw fotograficznych. Jeden z liderów projektu Sztafeta Afryka Nowaka, współzałożyciel i prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka.

Drugim z prelegentów październikowego wydarzenia będzie Robert Ostrowski, autor bloga Z bagażem przez świat. Przyjedzie z prelekcją pt. Z wizytą u marokańskiego Berbera, czyli rowerem przez Antyatlas i Atlas Wysoki. Wyprawa miała miejsce w marcu 2018 r. i trwała przez 2 tygodnie. Robertowi Ostrowskiemu towarzyszyła Marzena Jochym-Maruszczyk. Przejechali rowerami od Agadiru do Tiznit, miasteczka przy oceanie, następnie przez Góry Antyatlasu do położonej tam miejscowości Ighrem. Dalsza droga wiodła przez Marakesz do Agadiru, żeby następnie samolotem wrócić do domu. Nocowali w miastach w hostelach a poza w namiocie, ostatnią noc byli gośćmi w domu Berberów…

Początek spotkania w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 w sobotę, 13 października o godz.16.

Wstęp wolny.

 

Źródło i foto: MOK Amfiteatr

Raz się żyje - historie pisane rowerem cz. II komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się