:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Remont drogi 733, remizy OSP i większe przedszkole. Burmistrz Skaryszewa I.Kumięga o inwestycjach

Wywiad, Remont drogi remizy większe przedszkole Burmistrz Skaryszewa Kumięga inwestycjach - zdjęcie, fotografia

Remont drogi 733, przebudowa remizy OSP i duże, gminne przedszkole. Burmistrz Skaryszewa Ireneusz Kumięga o toczących się inwestycjach.

Karolina Kozieł: Panie burmistrzu, trwa remont drogi wojewódzkiej 733 na trasie Skaryszew-Odechów. Proszę opowiedzieć o tej inwestycji.

Ireneusz Kumięga: To zadanie drogowe trwa. Jest realizowane wspólnie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Przygotowaliśmy dokumentację. Droga będzie wyposażona z jeden strony w chodnik. Brakowało na niego trochę miejsca, więc Gmina pozyskała niezbędny teren od mieszkańców i wypłaca odszkodowania. Droga będzie wybudowana w standardzie: 7 metrów szerokości jezdni, odwodnienie, jednostronny chodnik i przebudowa mostu na rzece Kobylance, przy wyjeździe ze Skaryszewa. Koszt inwestycji to ok. 4 mln zł.

Czy ruch na trasie remontu jest możliwy?

Niestety konieczne są objazdy. Na ten moment mamy do czynienia tylko z budową mostu na rzece Kobylance, więc objazdy dla samochodów osobowych prowadzą drogami powiatowymi przez Maków i Bogusławice. Jednak za moment objazd będzie dotyczył całej miejscowości Kobylany i poprowadzi przez Rawicę, Tczów, a z drugiej strony przez Wólkę Twarogową i Odechów. Z kolei samochody ciężarowe kierowane są na objazdy drogami krajowymi.

Na kiedy planowane jest zakończenie inwestycji?

Termin realizacji tego zadania to koniec listopada.

Jak przebiega remont remizy OSP w Skaryszewie?

Wszystko idzie zgodnie z planem. Rozbudowa remizy ma poprawić warunki dla funkcjonowania strażaków ochotników, ale też naszego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, który także ma tam swoją siedzibę. Jeszcze jakiś czas nasz MGOK będzie w tej remizie a w przyszłości, po wybudowaniu osobnej siedzimy, wyremontowany budynek remizy będzie stanowił solidne warunki dla strażaków i dla orkiestry OSP. Myślę, że w październiku obiekt zostanie oddany do użytku z pełnym wyposażeniem.

W najbliższych miesiącach czeka także Gminę duże zadanie oświatowe.

Zgadza się. Inwestycja związana jest z reformą edukacji. Chcemy przekształcić stary budynek szkoły podstawowej w duże, gminne przedszkole, a podstawówkę przenieść do budynku po gimnazjum. W przedszkolu będzie ok. 270-300 miejsc dla dzieci. Myślę, że będziemy w ten sposób w stanie zapewnić prawie wszystkie potrzeby na tą opiekę przedszkolną dla naszych najmłodszych mieszkańców.

Na jakim etapie prac jest inwestycja i ile będzie kosztować?

Inwestycja już jest po przetargu. Firma będzie miała na wykonanie prac 3 miesiące podczas wakacji, czyli czerwiec, lipiec, sierpień. Rok szkolny tak został ułożony w szkole podstawowej, że dzieci będą miały wakacje już 4 czerwca, bo pracują teraz w soboty, w ferie, po to, żeby wykonawca mógł w czerwcu wejść na budowę. Koszt inwestycji to ok. 1 mln 200 tys. zł.

Remont drogi 733, remizy OSP i większe przedszkole. Burmistrz Skaryszewa I.Kumięga o inwestycjach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się