:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Robert Mordak: Sprawę „radomskiego układu korupcyjnego” należy wyjaśnić w Sejmie

Ważne, Robert Mordak Sprawę „radomskiego układu korupcyjnego” należy wyjaśnić Sejmie - zdjęcie, fotografia

Poseł Robert Mordak, kandydat na prezydenta Radomia z Kukiz'15 złożył do marszałka Sejmu wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu, w którym posłowie zajęliby się „radomskim układem korupcyjnym”.

Chodzi o artykuł z końca sierpnia, w którym ogólnopolskie media przekazały informacje dotyczące istniejącego w Radomiu układu korupcyjnego, w który według autorów zamieszani są między innymi byli i obecni posłowie PiS oraz były (PiS-owski) Zarząd Miasta Radomia.

- W moim przekonaniu wyjaśnienia dotyczące tzw. afery radomskiej są niewystarczające. Docierają do mnie pytania od wyborców i innych posłów zarówno z mojego klubu, jak i innych klubów w tej sprawie. Nie jestem w stanie odpowiedzieć w sposób jasny, rzeczowy w tej sprawie i w związku z tym, postanowiłem złożyć wniosek do Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego o uzupełnienie 68 posiedzenia Sejmu, które rozpocznie się jutro – tłumaczy poseł Robert Mordak.

Kandydat na prezydenta Radomia z Kukiz'15 uważa, że posłowie PiS nie starają się wyjaśnić tej sprawy, a opinia publiczna ma prawo uzyskać szerszy ogląd na tą kwestię.

- Spotykamy się przy sądzie w Radomiu, bo myślę, że partia Prawo i Sprawiedliwość, która w swojej nazwie ma te dwa słowa może spojrzałaby od czasu do czasu na temidę i zachowywała się w sposób prawy. Dziwi nas milczenie, odnoszenie się niektórych polityków do tych zarzutów w całości, jako do steku bzdur, podczas gdy doniesienia medialne podważają tego typu opinie, inni odnoszą się do fragmentów. Sądzę, że nie mamy wszyscy na ten temat wystarczającej wiedzy. W zaistniałej sytuacji informacja Prezesa Rady Ministrów rozwiałaby wszelkie wątpliwości nurtujące opinię publiczną – mówi poseł Robert Mordak.


Robert Mordak: Sprawę „radomskiego układu korupcyjnego” należy wyjaśnić w Sejmie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się