:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Rocznica zakończenia II wojny światowej [FOTO]

We wtorek, 8 maja w Radomiu odbyły się uroczystości z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

W uroczystościach brały udział władze miasta, przedstawiciele służb mundurowych, związków i stowarzyszeń kombatanckich, partii politycznych, stowarzyszeń i mieszkańcy miasta. 

O godz. 12:00 odbyła się msza święta w Kościele Garnizonowym. Tuż po niej, na placu kościoła kontynuowano obchody. Był Apel Pamięci i salwa honorowa. Prezydent Radomia Radosław Witkowski skierował kilka słów do zebranych uczestników obchodów.

- Muzea obozów zagłady, niezliczone tablice upamiętniające miejsca straceń, cmentarze żołnierskie i tysiące rozsianych po lasach mogił, to nie tylko pamiątki historii. To miejsca, które wołają do współczesnych o refleksję, czy nie bagatelizujemy pojawiających się zachowań i postaw, które w tamtych latach doprowadziły do globalnej katastrofy. Dziś, po 73 latach, musimy słuchać tych nielicznych już wśród nas, którzy przeżyli koszmar wojny. Musimy przywoływać wspomnienia naszych ojców i dziadów, by widzieć w wojnie to, czym była naprawdę, bezmiar ludzkiego nieszczęścia – mówił w swoim wystąpieniu prezydent Radomia. 

Na zakończenie uroczystości zostały złożone kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.


Rocznica zakończenia II wojny światowej [FOTO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-08 18:55:37

    Prezydent nie skierował słów tylko przeczytał z kartki to co miał przygotowane prezydent Semik a ze R Witkowski pojawił się po mszy to zabrał to co miał Semik i przeczytał. I nawet do końca uroczystości nie został. Semikowi chyba wstyd ze musi z nim współpracować.

Dodajesz jako: Zaloguj się