:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Rozstrzygnięcie konkursu filmowego „Cyberprzemoc i uzależnienia” [GALERIA]

Komenda Miejska Policji w Radomiu była współorganizatorem konkursu filmowego pt.: „Cyberprzemoc i uzależnienia”. Jego celem było zachęcenie młodzieży do stworzenia filmu profilaktycznoedukacyjnego dotyczącego zagrożeń widzianych oczami młodych ludzi. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkól gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 

W czwartek, 15 października, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz prezentacja zwycięskich filmów. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Sekretarz Miasta Rafał Rajkowski, Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Karol Szwalbe oraz dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego Zbigniew Rybka.

 

Sekretarz Miasta Rafał Rajkowski zwrócił się do obecnych na uroczystości uczniów z nadzieją, iż działania profilaktyczno-edukacyjne zwiększą ich świadomość na temat zagrożeń jakimi są dopalacze oraz cyberprzemoc.

- Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy mają miejsce w naszym mieście. Mam nadzieję, że przez takie działania profilaktycznoedukacyjne wasza świadomość dotycząca dopalaczy oraz zagrożeń wynikających z cyberprzemocy będzie większa. Nasza radomska młodzież jest tak wspaniała, że na pewno wybierze właściwą drogę. Tego wam serdecznie życzę – powiedział Rafał Rajkowski.

 

Również Komendant Miejskiej Policji insp. Karol Szwalbe zabrał głos.

- Cyberprzemoc to bardzo ważny problem społeczny. Niestety obecnie coraz więcej młodych ludzi sięga po środki uzależniające. Bardzo często się to kończy tragicznie. Wasz udział w tym projekcie okazał się sukcesem. Z dużym zainteresowaniem obejrzałem filmy, które stworzyliście – zapewniał Karol Szwalbe.

  

Dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego Zbigniew Rybka proponował uczniom, aby znaleźli swoje własne, zdrowe dopalacze.

- Nie znoszę przemocy i sam jej nie stosuję. Bardzo zachęcam do tego, aby żyć po swojemu. Narkotyków nie używam, a moim dopalaczem jest teatr. Zachęcam was do tego, aby dopalaczem stał się sport, kultura czy nauka – powiedział Zbigniew Rybka.

 

W konkursie zwyciężyły dwie szkoły: Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu z filmem "Wygrana" oraz Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu z filmem "Pomyłka".

 

MA

Rozstrzygnięcie konkursu filmowego „Cyberprzemoc i uzależnienia” [GALERIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się