:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Rozstrzygnięto przetarg na budowę pierwszego odcinka trasy N-S. Prace ruszą już niebawem [FOTO]

- Jest to historyczna chwila, bo o trasie N-S w Radomiu mówi się od wielu lat, pewnie jeśli powiem, że od ponad 30 to niewiele się pomylę. Dziś Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na budowę tego pierwszego odcinka od ronda Mikołajczyka do wiaduktu na ul. Żeromskiego– poinformował dziś prezydent Radosław Witkowski.

Trasa N-S to kluczowa inwestycja, bardzo potrzebna ze względu na natężony ruch i korki w centrum miasta.

- Od dziś rozpoczynamy budowę pierwszego odcinka trasy N-S. Jest on niezmiernie ważny z dwóch powodów, po pierwsze wielki projekt, inwestycja Wodociągów Miejskich na ul. 25 Czerwca, ale przede wszystkim trasa N-S to szansa na szybsze i komfortowe przemieszczanie się przez śródmieście i odkorkowanie ul. 25 Czerwca – dodał prezydent.

Zwycięzcą zostało konsorcjum dwóch firm – Inżynieria Rzeszów oraz Budromost Starachowice. Koszt inwestycji to 34,5 miliona złotych.

- Bardzo się cieszę, bo te ponad 3 lata, które przepracowaliśmy bardzo mocno z dyrekcją MZDiK doprowadziły do upragnionego etapu. Mamy wykonawcę trasy SN. Na przełomie maja i czerwca firma wejdzie na roboty budowlane. Do końca czerwca przyszłego roku wykonawca ma wybudować łącznicę z istniejącym wiaduktem oraz drogę do ulicy Szklanej – powiedział wiceprezydent Konrad Frysztak.

Początkowo MZDiK miało na wykonanie tego zadania zarezerwowanych 19 milionów złotych. Jednak pierwszy przetarg został unieważniony, ze względu na wygórowaną cenę, jaką przedstawił oferent. Ofertę ponownie przeanalizowano i ogłoszono kolejny przetarg, w którym już wybrano wykonawcę. Kwota inwestycji nadal znacząco przekracza pierwotne założenia MZDiK, ale wiceprezydent Konrad Frysztak uspokaja, że inwestycja nie jest zagrożona, ponieważ wszystkie pieniądze zabezpieczone są w Wieloletniej Prognozie Finansowej.


Rozstrzygnięto przetarg na budowę pierwszego odcinka trasy N-S. Prace ruszą już niebawem [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się