:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Ruch Samorządowy Bezpartyjni: Brak logiki w działaniu, jeśli chodzi o budowę trasy N-S [FOTO]

Ruch Samorządowy Bezpartyjni podczas zwołanej konferencji prasowej odniósł się do działań, związanych z budową trasy N-S i skrytykował harmonogram prac.

- Jeśli chodzi o trasę N-S, sam pomysł jest dobry, ale nie podoba nam się formuła budowy i brak praktycznego podejścia do tematu – rozpoczął Krzysztof Górak, wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i pełnomocnik Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na Radom.

- Zdajemy sobie sprawę, że nawet najlepsze pomysły, jeżeli są nieprzygotowane, nie ma odpowiedniego planu na realizacje mogą zostać zepsute. Jeśli chodzi o trasę N-S, to zabrakło logiki w działaniu – dodaje Rafał Kowalik, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” i członek Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni w Radomiu.

Wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” opowiedział o obawach i protestach mieszkańców ulicy Szklanej, którzy zwrócili się o pomoc do spółdzielni.

- W 2015 roku mieszkańcy osiedla „Nad Potokiem” zebrali ok. 500 podpisów, zwrócili się do SM „Nasz Dom” o wsparcie w sprawie trasy N-S. Chodziło o harmonogram tych prac. Przyjęcie podziału tej trasy na trzy etapy, gdzie pierwszy jest etap środkowy, wydaje się nielogiczne. Gdy zakończony zostanie budowany właśnie etap, ulica Szklana stanie się tą drogą, na której zostanie zakończony etap. Cały ruch będzie kierowany w ulicę Szklaną, po oddaniu etapu południowego cały ruch z Południa również wjedzie w ulicę Szklaną. Ulica Szklana jest ulicą osiedlową, gdzie już obecnie mieszkańcy skarżą się na duży ruch, gdzie dochodziło do wypadków, jest to osiedle, gdzie już dużo osób starszych i niepełnosprawnych, szkoły i puszczenie ruchu na kilka lat przez tą ulicę sparaliżuje to osiedle – tłumaczy Rafał Kowalik.

Jak mówią członkowie Ruchu Samorządowego Bezpartyjni, prezydent jest głuchy na apele mieszkańców.

- Od stycznia 2016 roku piszemy pisma do pana prezydenta. Odpowiedzi są ogólne i wymijające. Propozycją mieszkańców było wykonanie etapu III wcześniej, po zakończeniu tego obecnie budowanego. Póki co, nie ma pozytywnego stanowiska ze strony miasta. Jest wręcz wrażenie, jakby każda osoba, która ma jakiś pomysł i zgłasza się do władz miasta z prośbą o jego rozważenie jest traktowana jak intruz, a my jedynie chcemy, żeby nasze miasto się rozwijało – mówi Rafał Kowalik, członek Ruchu Samorządowego Bezpartyjni.

Podczas konferencji prasowej członkowie Ruchu Samorządowego Bezpartyjni odnieśli się także do decyzji Rafała Czajkowskiego, który zdecydował odłączyć od ruchu i wystawić swój komitet wyborczy.

- Przede wszystkim to Rafała Czajkowskiego trzeba pytać o przyczyny dlatego, że poinformował nas w dosyć specyficzny sposób, poprzez media, ale przyjęliśmy to do wiadomości. Możemy wysnuć tylko własne teorie na ten temat. Uważam, że poróżniła nas kwestia spojrzenia na kampanię wyborczą. My reprezentujemy Ogólnopolski Ruch Samorządowy, chcemy zmieniać rzeczywistość w naszej małej ojczyźnie w Radomiu, natomiast jednocześnie jesteśmy cząstką większej całości. Budujemy ruch, który ma aspiracje do objęcia całej Polski swoim zasięgiem, czyli tym samym chce wpływać na kształtowanie rzeczywistości samorządowej, wpływać na to, żeby miejsce samorządu w polskiej polityce było adekwatne do tego, jak to zakładali twórcy idei samorządu. Wydaje mi się, że Rafał Czajkowski bardziej postawił na indywidualny sukces, stąd pójście w indywidualny komitet. Życzę mu powodzenia, nie jesteśmy wrogami – wyjaśnia Krzysztof Górak z Ruchu Samorządowego Bezpartyjni.

W takim razie, kto będzie kandydatem na prezydenta Radomia Ruchu Samorządowego Bezpartyjni?

- W związku z decyzją, jaką podjął Rafał Czajkowski na pewno nie będziemy go popierać w wyborach. Wystawimy swojego kandydata, rozmowy jeszcze trwają, mamy kilku kandydatów – mówi Krzysztof Górak.

Pytany przez dziennikarzy, Krzysztof Górak jednoznacznie wykluczył własną kandydaturę na stanowisko prezydenta Radomia.

 


Ruch Samorządowy Bezpartyjni: Brak logiki w działaniu, jeśli chodzi o budowę trasy N-S [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2018-08-04 13:44:50

    Wyczuwam tu wielką klapę, jak nieudacznicy biorą się za politykę to zapewne odbije im się czkawką

Dodajesz jako: Zaloguj się