:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Rusza konkurs na Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017 roku

Policja Radom, Rusza konkurs Najpopularniejszego Dzielnicowego - zdjęcie, fotografia

Komenda Miejska Policji w Radomiu zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie na Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017 roku.

Dzielnicowi pełnią bardzo ważną rolę. Są to policjanci, którzy jak nikt znają poszczególne osiedla i miejscowości. Często to do nich z różnymi problemami zwracają się mieszkańcy z prośbą o pomoc lub poradę. Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Ważne jest, aby każdy wiedział jak się ze swoim dzielnicowym, szybko i łatwo skontaktować, aby znał bezpośredni numer telefonu. Dzielnicowi reagują na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa, do ujawniania osób naruszających porządek publiczny. Dzielnicowy może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać dany problem.

Z uwagi na charakter służby dzielnicowy zobowiązany jest doskonale znać przydzielony rejon, problemy lokalnej społeczności oraz znać swoich "podopiecznych", rozmawiać z nimi i pomagać w rozwiązywaniu trudnych spraw oraz zapobiegać wszelkim niebezpieczeństwom. Dzielnicowy musi mieć rozpoznanie, gdzie w okolicy znajdują się miejsca niebezpieczne i na jakie zagrożenia mogą być narażeni okoliczni mieszkańcy. Dzielnicowi w ramach codziennej służby prowadzą ścisłą współpracę z placówkami szkolno – wychowawczymi, gdzie przeprowadzają spotkania z uczniami na temat występujących na danym terenie zagrożeń, sposobu zapobiegania tym zjawiskom. Kontrolują też obiekty, które potencjalnie mogą być narażone na działania przestępców. Dzielnicowi pomagają także ofiarom przestępstw i wcielają w życie program zapobiegania przemocy w rodzinie. Policjant dzielnicowy, choć w większości nie jest z wykształcenia psychologiem, musi mieć podstawową wiedzę w tym zakresie, aby w łatwy sposób nawiązywać kontakt z mieszkańcami danej okolicy.

Przedstawiciele radomskiej policji zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2017. W konkursie rywalizować będzie kilkudziesięciu dzielnicowych z miasta oraz powiatu. Rywalizować będą o miano najlepszego i najbardziej aktywnego w podejmowanych działaniach w zakresie poprawy bezpieczeństwa w swoim rejonie służbowym.

Głosować można będzie poprzez wypełnienie ankiety konkursowej, które są dostępne we wszystkich komisariatach i rewirach dzielnicowych oraz urzędach samorządu terytorialnego. Konkurs potrwa do końca stycznia.

Celem plebiscytu jest przybliżenie sylwetek dzielnicowych oraz podniesienie społecznego zaufania do tych funkcjonariuszy. Ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu, a najlepsi dzielnicowi zostaną wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu.

Jeśli jesteś mieszkańcem Radomia lub powiatu radomskiego i jeśli uważasz, że Twój dzielnicowy pomógł Tobie i Twojej rodzinie i zasługuje na wyróżnienie:

- wypełnij ankietę

- wrzuć ją do skrzynki

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w zakładce „Twój Dzielnicowy” możemy oglądać zdjęcia dzielnicowych pracujących na terenie miasta i powiatu radomskiego.

www.mazowiecka.policja.gov.pl/wra/prewencja/twoj-dzielnicowy

W załączniku pod artykułem ankieta do głosowania. 

 

Źródło: KMP Radom
Rusza konkurs na Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017 roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się