:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Rusza przetarg na budowę pierwszego etapu trasy N-S [FOTO]

Władze Radomia poinformowały o rozpoczęciu procedury przetargowej na budowę pierwszego odcinka trasy N-S. Trasa wiedzie od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego.

 

Na przebieg pierwszego odcinka trasy N-S składają się: długość  – 1100 m, szerokość trasy na odcinku od ronda Mikołajczyka do ul. Słowackiego – 2x7 m, szerokość jezdni na odcinku od Słowackiego do Żeromskiego – 7 m, dwupoziomowy wiadukt – 6,5 m oraz chodniki – 2 m.

Inwestycja ma uruchomić ważne dla układu drogowego w Radomiu relacje: Dworzec – Glinice, Glinice – Dworzec, os. Nad Potokiem – Glinice, Glinice – os. Nad Potokiem, Dworzec – os. Nad Potokiem, os. Nad Potokiem – Dworzec. Teraz, żeby przemieścić się między wymienionymi miejscami, konieczne jest spore nadrobienie trasy.

– Przez ul. 25 Czerwca przejeżdza na dobę ponad 24 tys. aut. To pokazuje skalę całego problemu i to, jak ważnym elementem układu drogowego w Radomiu będzie odcinek od ronda Mikołajczyka do ul. Żeromskiego. Odciążamy ul. 25 Czerwca, która dziś jest ulicą przepełnioną – mówił podczas konferencji prezydent Radosław Witkowski. 

Oferty przetagowe będzie można nadsyłać do 16 stycznia przyszłego roku. Na realizację zadania zwycięzca będzie mieć czas do 15 grudnia 2018 roku. 

Przypomnijmy, całość trasy N-S została podzielona na trzy etapy. Drugi etap obejmuje odcinek od os. Południe do ul. Młodzianowskiej. Planowane oddanie do użytku to rok 2019. Ostatni odcinek trasy, od ul. Żeromskiego do ul. Kozienickiej ma być zakończony w 2020 roku.

 

Małgorzata Stasiak

Wizualizcje: UM Radom


Rusza przetarg na budowę pierwszego etapu trasy N-S [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się