:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Ruszają przygotowania do Wigilii dla samotnych

Ważne, Ruszają przygotowania Wigilii samotnych - zdjęcie, fotografia

Rozpoczynają się przygotowania do organizacji kolejnej „Wigilii dla samotnych”. Poszukiwani są zarówno sponsorzy, jak i wolontariusze.

- Drugi rok z rzędu w naszym mieście będzie organizowana Wigilia dla osób samotnych. My, jako miasto wspieramy tą imprezę instytucjonalnie, poprzez udostępnienie pomieszczeń zarówno na Wigilię, jak i spotkania wolontariuszy. Myślę, że to wydarzenie na stałe wpiszę się w naszą miejską tradycję. Nie chcemy, żeby ktokolwiek w naszym mieście czuł się samotny a szczególnie w takie piękne dni, jakimi są święta – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Pierwsza „Wigilia dla samotnych” odbyła się w Radomiu w zeszłym roku, 24 grudnia. Wzięło w niej udział 150 osób. Wiosną fundacja zorganizowała śniadanie wielkanocne, w którym uczestniczyło już około 250 samotnych radomian.

- W tym roku Caritas Diecezji Radomskiej wyraził chęć współpracy. Przygotowania już się rozpoczęły. Zapraszam do współpracy sponsorów oraz wolontariuszy. Jeśli chodzi o produkty, to będziemy potrzebowali karpa, innych ryb, warzyw, owoców, ciasta, chleba, kawy, herbaty, ogólnie rzecz biorąc wszystkich produktów, które w naszym kraju tradycyjnie znajdują się na stole wigilijnym i o to będziemy prosili naszych sponsorów. Bardzo potrzebni są wolontariusze. Nie chodzi tylko o to, aby ci wolontariusze pomagali w organizacji, przygotowywali potrawy, ale żeby też tego 24 grudnia po prostu były z tymi osobami samotnymi, złożyły im życzenia, porozmawiały. Chcemy, aby osoby samotne także poczuły w ten wyjątkowy dzień radość i tą społeczność rodzinną - mówi organizator Wigilii Zbigniew Ciesielski.

Podobnie jak rok temu Wigilia odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych, a pomieszczenia w Centrum Organizacji Pozarządowych zostaną udostępnione na spotkania wolontariuszy.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy wtorek, 18 września o godz. 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Struga 1.

Osoby zainteresowanie współpracą z organizatorami proszone są o kontakt pod numerem telefonu 608 487 904. Powstał też fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjadrogazycia.


Ruszają przygotowania do Wigilii dla samotnych komentarze opinie

  • Mojagwiazdka.pl - niezalogowany 2018-09-17 09:25:37

    Piękna inicjatywa. Jest wiele sklepów i hurtowni do których można zgłosić się o wsparcie ;)

Dodajesz jako: Zaloguj się