:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Ryszard Fałek kandydatem na prezydenta Radomia Stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie [FOTO]

Dziś swojego kandydata na prezydenta miasta Radomia zaprezentowało Stowarzyszenie Bezpartyjni Radomia. Został nim Ryszard Fałek.

 

Kandydata czterech radomskich stowarzyszeń, które postanowiły pójść wspólnie do wyborów samorządowych, zaprezentował Robert Dębicki - przewodniczący ruchu Bezpartyjni Radom. Więcej o samej koalicji pisaliśmy TUTAJ

- Ma ogromne doświadczenie samorządowe, w działalności gospodarczej 13 lat, w oświacie 16 lat, w Urzędzie Miejskim 12 lat. Wiceprezydent Radomia, w 1998 roku prezydent Radomia, radny Rady Miejskiej od 1990 roku, przewodniczący rady Miejskiej od 1991 do 1994 roku, najbardziej doświadczony z nas samorządowiec. Kandydatem na prezydenta miasta Radomia z ramienia Stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie jest Ryszard Fałek - mówił w trakcie prezentacji Robert Dębicki. 

Następnie głos zabrał sam kandydat.

- Chciałbym nie zawieźć tutaj koalicjantów. Oczywiście doświadczenie, pewien spokój i życiowy i zawodowy pozwala twierdzić, że takie parametry i przesłanki są. Nie mam tematów i zagadnień, których bałbym, których chciałbym unikać, czy których bym się wstydził. I czy ktoś mnie będzie atakował w takim czy innym układzie koalicyjnym, to będzie działało na moją korzyść - rozpoczął Ryszard Fałek.- Ja się zawsze i wszędzie racjonalnie zachowuję, od 15. roku życia sam sobie jestem sterem i żeglarzem, podejmuje decyzje, pytam, słucham, ale decyzja jest zawsze ostatecznie moja, nie dlatego, że ktoś mi kazał - dodał.

Ryszard Fałek odniósł się także do współpracy ze środowiskami politycznymi. Przypomnijmy, funkcję wiceprezydenta Radomia pełnił za rządów Prawa i Sprawiedliwości. 

- Byliśmy blisko tych środowisk, widzieliśmy jak wygląda podejmowanie decyzji, jak jedni mają się słuchać drugich, dlatego też dziś wiemy, że nie jest to nasza bajka - podkreślał kandydat. 

- To jest właśnie konsekwencja tych złych doświadczeń pracy w samorządzie z partiami politycznymi. Skierowaliśmy prośbę do innych stowarzyszeń i nawet do grup politycznych, jeżeli tylko mają wolę, siłę, chęć zrezygnowania ze swojego szyldu politycznego, złożenia legitymacji partyjnej, to dla nas droga jest otwarta. Chcemy budować nową siłę. Taką siłę, która opiera się na tej bezpartyjności i będzie przeciwwagą do partii politycznych i trybu nakazowo-rozdzielczego - dodał Kazimierz Woźniak z Stowarzyszenia Radomianie Razem. 

Warto podkreślić, że decyzja co do wyboru kandydata nie była jednogłośna. Od głosu wstrzymał się Jarosław Kowalik z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego.

- Właśnie na tym polega współpraca, to jest rozmowa na argumenty, to jest demokracja - tłumaczył Robert Dębicki, jeden z koalicjantów. - Jeżeli oczekuje się od nas tego, że ktoś przyjdzie i nam powie, kto ma być naszym kandydatem, a my to zaakceptujemy, to nas to nie interesuje, bo to cechuje partie polityczne. Przekonało nas doświadczenie prezydenckie, bo żeby być prezydentem, trzeba wiedzieć, jak to się robi. My nie mamy czasu na naukę, tylko mamy kandydata, który już wie, jak być prezydentem. Podjęliśmy taką decyzję i to była decyzja demokratyczna - podsumował Robert Dębicki.

Tezy programowe będą prezentowane po oficjalnym ogłoszeniu wyborów. 


Ryszard Fałek kandydatem na prezydenta Radomia Stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się