:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Skład Doczepiony w Łaźni

Kiedy: 2018-10-13 , godzina: 17:00 | Gdzie: Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Wystawy, Skład Doczepiony Łaźni - zdjęcie, fotografia

Kolejny raz Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria gościć będzie artystów prezentujących cyklicznie swe prace pod szyldem Skład Doczepiony. Wernisaż prac odbędzie się w sobotę, 13 października o godz. 17:00 w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56.

 

Grupa ma charakter interdyscyplinarny, a jej szeregi współtworzą artyści z Sanoka, Radomia, Starachowic i Skaryszewa. Skład Doczepiony to różnorodność postaw twórczych charakteryzujących się indywidualną analizą przestrzeni życiowej i artystycznej. Tematyka prezentowanych prac nie jest w żaden sposób narzucona, a każdy z artystów porusza się w wypracowanej przez siebie stylistyce. Siła i wspólny mianownik ekspozycji zbudowane są więc w oparciu o ideę pewnego rodzaju kontrastu. Odmienny sposób postrzegania rzeczywistości oraz wielobiegunowa wrażliwość są w tym wypadku silnym spoiwem napędzanym chęcią kreacji i aktywności twórczej. Coroczne wystawy Składu Doczepionego cieszą się w Radomiu dużą popularnością co sprawia, iż z każdą edycją przybywa wielu entuzjastów obcujących ze sztuką. Szeroki i oryginalny wachlarz prezentowanych prac spotyka się z niebywale ciepłą “krytyką”. Trzon Składu Doczepionego tworzy trzynaścioro artystów lecz jak co roku do wspólnego “święta" zapraszani są zaprzyjaźnieni artyści. Tym razem jest to głęboki ukłon “grupy" w kierunku ludzi, którzy swą postawą i zaangażowaniem, w szerokim i niewyczerpanym spektrum działań przyczyniają się do tworzenia i animacji Kultury.

Skład Doczepiony Sanok: Anna Białowąs (fotografia), Izabela Kulman (malarstwo, rzeźba), Bernadeta Andruszko (fotografia), Sylwester Stabryła (malarstwo), Daniel Białowąs (malarstwo), Arkadiusz Andrejkow (malarstwo),Tomek Mistak (malarstwo).

Skład Doczepiony Radom: Dariusz Jędrasiewicz (malarstwo), Jakub Strzelecki (malarstwo, graf. warsztatowa), Mateusz Popławski (malarstwo, gitara basowa), Marysia Stanikowska (malarstwo),

Skład Doczepiony Skaryszew: Daniel Rogala (malarstwo, fotografia).

Zaproszeni goście: Alina Włodarz (tkanina unikatowa), Edyta Jaworska - Kowalska (malarstwo), Monika Bezinga - Czarska (malarstwo), Tomek Rolniak (malarstwo, instalacja).

Kurator wystawy: Jakub Strzelecki.

 

Źródło: Łaźnia

Skład Doczepiony w Łaźni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się